Manşet Sinema

*Accio “Harry Potter”

Şu sıralar “Harry Potter”ın televizyona uyarlanacağı söylentileri kulağımıza geliyor. Asıl merak ettiğimiz ana kadrodaki oyuncuların ikonik karakterlerini yeniden canlandırıp canlandırmayacakları.

Yazı İrem Naz Güvel

Rolünü seçti

“Harry Potter” film serisi biteli 10 yıl oldu. Ancak hayatımızdan hiçbir zaman çıkmadı. “Harry Potter” evreni “Fantastik Canavarlar” serisi ve “Lanetli Çocuk” tiyatro oyunuyla devam ediyor. Şimdi ise dizi olarak dönmeye hazırlanıyor. Bu haber karşısında bizim gibi oyuncular da heyecanlandı. Harry Potter’a hayat veren Daniel Radcliffe, dizide yer alma şansı olursa hangi yeni rolleri üstlenmek istediğini açıkladı. Oyuncu, “Muhtemelen Sirius Black veya Remus Lupin’i oynamak isterim. Onlar her zaman ‘Harikalar’ dediğim iki karakterdi.” Sirius ve Lupin’e hayran olan Daniel, bu karakterleri canlandıran Gary Oldman ve David Thewlis’in de büyük bir hayranı; “O sahneleri o oyuncularla çekme deneyimim olduğu için çok şanslıyım. En sevdiğim anılarımdan biriydi. Bu insanların hep havalı olduklarını düşündüm.”

Yeniden Draco

Daniel, kendi karakteri dışında başka bir karakteri canlandırmaya sıcak bakarken, Tom Felton tam tersini düşünüyor. Seride Draco Malfoy’a hayat veren Tom, film yeniden çekilse bir kez daha karakteri Draco’yu canlandırırmış, “Bana sorarsan, Draco olmak için saçımı tekrar sarıya boyar mıyım? Kesinlikle! Gerçekten, Draco’nun çocuğunu bile oynarım! Ama tekrar Malfoy olma şansını büyük olasılıkla kabul ederim.”

Asla, asla deme

Ron Weasley olarak hayatımıza giren Rupert Grint ise rol arkadaşlarından biraz farklı bir görüşte. “Bence şimdi geri dönmek… Bunu gerçekten hayal edemiyorum. Ama asla, asla deme. Bu ancak herkes aynı şeyi yapmak isterse olur. Bence akışına bırak gitsin. Yani, doğru zamanda hazır olurum. Bunun kapasitesi ne olur bilmiyorum ama göreceğiz” diye teklife sıcak bakmasa da, “hayır” da demiyor.

Hayatının rolü

Yedi kitabın sonunda hikayeye veda ettik. Ancak sekizinci kitap tiyatro oyunu “Lanetli Çocuk” oalrak çıksa da, Rupert hikayenin yedinci kitaptan sonra devam etmemesini tercih ediyor; “Devam niteliğinde bir şey olsaydı garip olurdu. Garip bir şekilde bu karaktere karşı oldukça koruyucu hissediyorum. ‘Harry Potter ve Lanetli Çocuk’u sahnede izlediğimde bile çok garip bir deneyimdi.” Ayrıca oyuncu, “Harry Potter”ın hayatının büyük bir parçası olduğunu ve bu karaktere ve hikayelerine çok düşkün olduğunu da açıkladı.

Sahneye çıkmak

“Lanetli Çocuk” tiyatroda oynanmaya başladıktan sonra Daniel’a Harry’i sahnede oynayıp oynamayacağı soruldu. Oyuncu bunun “Zor bir şey” olduğunu söyleyip devam ediyor; “Asla hiçbir şeye, özellikle de benim için çok iyi olan bir şeye kapıyı kapatmak istemem. Ama şu anda kesinlikle geri dönmeyi rahat hissedeceğim bir aşamada olmadığımı düşünüyorum. Kim bilir 10 veya 20 yıl sonra bu konuda farklı hissederim.”

Üç hikaye yolda

“Harry Potter” evreninde diziye çevrilecek birçok konu var. Şu an üzerinde çalışan üç tane dizi projesi bulunuyor. Ancak bunların hangileri olduğu netleşmiş değil. İlk başta Hermione Granger’a dayanan bir dizinin yapılacağı iddia edildi. Üstelik filmde role hayat veren Emma Watson’ın dizide de rolünü yeniden canlandırması isteniyormuş. Bu yılın başında ise Harry’nin babası James Potter ve arkadaşlarını merkezine alan Çapulcular’ın hikayesinin dizisinin geleceği konuşuldu. Şu an için gelecek dizinin Çapulcular olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Şu an için beklemekten başka şansımız yok.

 

*Accio: “Harry Potter”da geçen çağırma büyüsü.

Yorum Yapın