Kültür Mantarı Manşet

2021 MTV AVRUPA MÜZİK ÖDÜLLERİ KAZANANLARI BELLİ OLDU

ED SHEERAN “EN İYİ SANATÇI” VE “EN İYİ ŞARKI” KATEGORİSİNDE; LIL NAS X  “EN İYİ VİDEO KLİP” KATEGORİSİNDE ÖDÜLÜN SAHİBİ OLURKEN BTS, “EN İYİ POP” VE “EN İYİ GRUP” ÖDÜLLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE EN ÇOK ÖDÜLÜN SAHİBİ OLDU. 

Ed Sheeran ‘’Bad Habits’’ şarkısıyla ‘‘En İyi Şarkı’’ ve ‘’En İyi Sanatçı’’ ödülünün sahibi olurken Lil Nas X ‘’Montero (Call Me By Your Name)’’ şarkısı ile ‘’En İyi Video Klip’’ ödülünün sahibi oldu. BTS, ‘‘En İyi K-Pop Şarkısı’’, ‘’En İyi Pop Şarkısı’’,’’En İyi Müzik Grubu’’ ve ’’En Büyük Hayran Kitlesi’’ kategorileri dahil olmak üzere dört ödüllü gecenin en fazla ödül kazananı oldu.

Måneskin, MTV Avrupa Müzik Ödülleri’ndeki ilk ödülünü ‘’En İyi Rock Müzik’’ kategorisinde kazanırken sunucu ve sanatçı Saweetie, ‘’En Yeni Çıkış Yapan Sanatçı’’ödülüne layık görüldü. Nicki Minaj, ‘’En İyi Hiphop Sanatçısı’’, Oliva Rodrigo ‘En İyi Çıkış Yapan Sanatçı’’, Maluma ‘’En İyi Latin Sanatçı’’ ödülünü kazanırken YUNGBLUD ise ‘’En İyi Alternatif Müzik Sanatçısı’’ kategorisinde ödülün sahibi oldu.

“En İyi İş Birliği” ödülü “Kiss Me More” ile Doja Cat ve SZA‘ya verilirken David Guetta ‘’En İyi Elektronik Müzik Sanatçısı’ ödülünü, Billie Eilish “ En İyi Video Klip’ ödülünün sahibi oldu.

 

Norveçli indie-pop müzik sanatçısı ve MTV En İyi Çıkış Yapan Artist ödüllü Girl in Red, uluslararası listelerde yer alan hit albümü ‘’Serotonin’’deki If I could make it go quiet şarkısını seslendirerek Avrupa Müzik Ödülleri’ndeki ilk performansını gerçekleştirdi. Başlangıçta gri bir evin içinde performans sergileyen bere takan sanatçı, ev sahneden havalanmadan önce kalabalığa yaklaşmak için dışarı çıktı.

 

World Stage’in parlayan yıldızı OneRepublic, Budapeşte’deki Heroes Square’de havai fişek finaliyle birlikte biletleri tükenen bir kalabalığın önünde “Run” şarkısını canlı bir şekilde yorumladı.

 

Multi-enstrümantalist, şarkıcı, söz yazarı ve “En İyi Alternatif Müzik Sanatçısı” ödüllü YUNGBLUD geceyi son single’ı “Fleabag”ın yüksek oktavlı, piroteknik dolu performansıyla kapattı. Heyecan verici gösteri sırasında, insanlar gökten düştü ve bir noktada basçısını öpen sanatçı tarafından sahne şov gereği yerle bir edildi.

2021 MTV AVRUPA MÜZİK ÖDÜLLERİ KAZANANLARI TAM LİSTESİ 

 En İyi Sanatçı 
Ed Sheeran 

En İyi Pop Sanatçı          
 BTS

En İyi Şarkı

Ed Sheeran – Bad Habits  

 En İyi Video Klip     
Lil Nas X – MONTERO (Call Me By Your Name)

En İyi İş Birliği

Doja Cat ft. SZA – Kiss Me More

En Yeni Çıkış Yapan Sanatçı

Saweetie

 En İyi Elektronik Müzik Sanatçısı

David Guetta

En İyi Rock Müzik Sanatçısı

Måneskin

En İyi Alternatif Müzik Sanatçısı

YUNGBLUD

En İyi Latin Müzik Sanatçısı

Maluma

En İyi Hip Hop Müzik Sanatçısı

Nicki Minaj

En İyi K-Pop Müzik Sanatçısı

BTS

En İyi Müzik Grubu

BTS

En İyi Çıkış Yapan Sanatçı

Olivia Rodrigo 

En Büyük Hayran Kitlesi
BTS

En İyi Müzik Klibi

Billie Eilish – Your Power

Yorum Yapın