Kore Manşet Ünlüler

10’da 10

İlk albümlerini yayınlayan IVE’nin albümlerine dair bilinmesi gereken 10 maddeyi sıraladık.

 

  1. “I’ve Ive”, grubun ilk stüdyo albümü.
  2. Albümün çıkış parçası “I Am”i, Brown Eyed Girls, Shinee ve IU gibi birçok sanatçının şarkılarında imzası olan Kim Eana yazdı.
  3. Albüm, 11 şarkıdan oluşuyor.
  4. Grup “I Am”i kendine güvenmek, kendinden emin bir duruş sergilemek ve kendini keşfetmek hakkında olduğunu söylüyor.
  5. Albümün basın toplantısından bir gün sonra Rei’nin sağlık durumu nedeniyle grup faaliyetlerine geçici olarak ara verdiği açıklandı.
  6. IVE, 3 hafta içinde 2 şarkıyla mükemmel All-Kills yapan tarihteki ilk grup oldu.
  7. Gaeul, “I Am”in klibi hakkında şunları söyledi: “Görsel olarak vurgulamak istediğimiz şey, yükselme ve düşme kavramıydı. Yükseliş ve düşüşün kesişme noktasından korkmama ve hatta bundan zevk alma kararlılığımızı aktarmayı amaçladık. İletmek istediğimiz mesaj, IVE’nin en yüksek noktada, en parlak şekilde parladığıdır. Klibi izleyenlerin günlük hayatın iniş çıkışlarından yılmamasını ve güvenle kendi hayatlarının başrol oyuncusu olmalarını umuyoruz.”
  8. “IVE’nin eşsiz rengini gösteren şarkı” olarak adlandırılan “Kitsch”in rap kısımları, Gaeul ve Rei tarafından yazıldı. Gaeul, “Rap bölümünde kendi özgürlüğümüzü ve güvenimizi göstermeye odaklandık ve sözler üzerinde çok çalıştık. Hayranlarımız beğendiği için çok mutluyuz” diye sözleri nasıl yazdıklarını anlatıyor. Ayrıca ikili, bu şarkı dışında “Hypnosis”, “Not Your Girl” ve “Next Page” şarkılarına da katkı sağladı.
  9. Yujin ve Wonyoung da bu albümde çok çalıştı ve birçok şarkının sözlerini yazdı. “Heroine”in sözlerine katkıda bulunan Yujin, şarkı üstünde nasıl çalıştığını şu şekilde açıklıyor: “Gerçekten anlatmak istediğim hikayeleri, şarkı sözleriyle aktarmaya çalıştım. Sanki günlük yazıyormuşçasına rahat bir şekilde üzerinde çalıştım. Herkes kendi hayatının kahramanı ve bu yüzden denemekten ve zorluklardan zevk alınmaya çalışılması mesajını vermek istedim.”
  10. Wonyoung, aşık bir kızın cesaretini anlatan “Mine” ve hayranlara ithaf edilen “Shine With Me” şarkılarının sözlerine katkı sağladı. Leeseo, “‘Shine With Me’ hayranlara karşı duygularımızı en iyi şekilde ifade ediyor” diyerek şarkının favorilerinden biri olduğunu da ekledi. “IVE’nin kimliğini, kişisel yaratıcılığımı ve ifade yeteneğimi sahne dışında göstermek istedim” diyen Wonyoung ise şarkı sözü yazarak kendisine meydan okuduğunu açıkladı.

Yorum Yapın