Yüzümde kıllar var

2105 views Yorum yap
alt

 

 Merhaba, sorunum yüzümün çeşitli bölgelerinde kıllar olması. Esmer olduğum için bu kıllar çok belirgin. Artık baş edemiyorum. Tüy sarartıcı krem bile fazla fayda etmiyor. Çevremdekiler tüy sarartıcı kremin kılları beslediğini söylüyor, bu doğru mu? Bunun başka bir yöntemi yok mu? Aynı zamanda boyum çok kısa, 1.58. Regl olduktan sonra uzamanın durduğunu söylüyorlar. Çok feci bunalımdayım. Lütfen bana yardım edin. 

MUTSUZ ESMER 

Merhaba Mutsuz Esmer, Özel Taksim Tıp Merkezi’nden Kadın Hastalıkları Uzmanı Dr. Faruk Özdemir, senin sorununla ilgili şu açıklamaları yapıyor: “Yüzünün çeşitli bölgelerinde kıllar olmasından başka bir sorun bildirmemişsin. Esmer tenli kişilerde kılların daha belirgin olması doğaldır. Bu kalıtımsal özelliğin değiştirilmesi, ancak estetik olarak mümkündür. Bu kıllanmalar bir hastalık nedeniyle oluşmadıysa epilasyon ile giderilebilir. Tüy sarartıcı kremlerin besleyici olduğunu düşünmüyorum. Ama hassas bir cildin varsa kötü bir etki yaratabilir. ‘Boyum çok kısa demişsin.’ 1.58 cm. kısa bir boy oranı değil. Henüz 13 yaşında olduğuna göre, boyunun uzaması henüz tamamlanmadı. Boy uzamasının direkt olarak regl olmayla ilgisi yok.”

 

İlgini Çekebilir:
alt

Masaüstünüz için 25 harika duvar kağıdı!

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zoom

Aşk satrancı oyna, şah mat olma!

Aşk da tıpkı satranç gibi bir strateji oyunu! Eğer taşları doğru hareket ettirir, doğru anda doğru hamleleri yaparsan, asla şah-mat olmaz, başkalarının piyonu haline gelmezsin. Öyleyse, gel, birlikte biraz satranç oynayalım, senin için en

Devamı   3453