“Yakın arkadaşım mı, değil mi”

1258 views Yorum yap
alt

Merhaba Heygirl! Benim sorunum yakın bir arkadaşımın bana yakın davranmaması. Arkadaşımın adı Nilgün. 5. sınıfta sınıflarımız ayrıldı. Ben ve Nilgün aynı sınıfa, Nilgün’ün en sevdiği arkadaşları başka sınıfa düştü. Bana sürekli “En yakın arkadaşım sensin, diğerleri beni unuttu” gibi şeyler söylüyor. Ama eski arkadaşlarını görünce de beni unutuyor ve bana kötü davranıyor. Okulda genelde 2. teneffüste kantine gidip bir şeyler yiyoruz. Arkadaşım bazen parasının olmadığını söylüyor, ben de ona bir şeyler ısmarlıyorum. Bir gün yine ona bir şeyler ısmarladım, ama sonra onu marketten bir şeyler alırken gördüm. Çok üzüldüm ve yanına gidip “Hani paran yoktu” diye sordum. Bir arkadaşının kendisine borcu olduğunu ve onu verdiğini söyledi. Ona inanmadım. Onu anlayamıyorum. Benim yakın arkadaşım mı, yoksa değil mi? Sizce ne yapmalıyım?

Merhaba, üzülmeni anlayabiliyorum, ama anlaşılan o ki, Nilgün’le olan arkadaşlığınız artık eskisi gibi değil. Öncelikle düşündüklerini, hissettiklerini onunla paylaşabilirsin. Eğer sana açılmıyor ve aynı şekilde davranmaya devam ediyorsa, sen de bu arkadaşlığını yeniden gözden geçirebilir, onun üzerine fazla düşmeden yeni arkadaşlıklara fırsat verebilirsin.
 

İlgini çekebilir

alt

Hagisi daha güzel olmuş?

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dergi

mart 2011

Mart sayısını sakın kaçırma! Heygirl Mart’ta dopdolu! 100 okul sorunu ve profesyonel çözümü, Vanessa Hudgens’tan TNK ve Justin Timberlake’e kadar birçok ünlü, çok eğlenceli testler ve bahar modasına dair 63 öneri, bu ay dergin

Devamı   4467