Saç rengimi sevmiyorum

1058 views Yorum yap

 Selam, ben 15 yaşındayım ve saç rengimi hiç sevmiyorum. Arkadaşlarım benimle “aptal sarışın” diye alay ediyorlar, bu da benim sinirimi bozuyor. Ben saçlarımın siyah olmasını istiyorum, ama ailem, yaşım küçük olduğu için saçımı boyatmama izin vermiyor. Gizlice boyatmayı düşünüyorum, fakat saçlarıma bir şey olacak diye çok korkuyorum. Sizce ne yapmalıyım?  APTAL SARIŞIN 

Genelde insanlar saçlarını sarıya boyatmak isterken, sen tam tersi siyah olsun diye uğraşıyorsun. Bunun için yaşın çok genç olduğu gibi, saç sağlığın açısından da oldukça zararlı. Saç rengini açmak ya da saçı koyu renge boyatmak, saç tellerinin yapısını değiştirir. Saça doğal rengini veren melanin, bu iki işlemle yok edilir. Renk açıcılar, oksijenli su gibi oksidasyon bazlıdır. Eğer saçlarını koyu renge boyatırsan, bu, saçlarını hassas ve kırılgan hale getirecektir. Kimyasal maddeli saç boyaları, saça geri dönüşü olmayan büyük zararlar verilebilir. Sen iyisi mi, şu an için saç renginle hiç oynama, dertsiz başını derde sokma!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Boyalarını hazırla:)

Ailenle aranda aşılmaz uçurumlar olduğunu mu düşünüyorsun? Düşünmek hiçbir şeyi çözmez, bunu biliyorsun! Sen iyisi mi, onlarla iyi geçinmek, aranı iyi tutmak için boyalarını hazırla!

Devamı   1370