“İzin alamıyorum”

2102 views Yorum yap
alt

Merhaba, 16 yaşında olmama rağmen geç saatlere kadar dışarıda kalamıyorum. Hava kararıyor diye babam korkuyor. Bütün arkadaşlarım geç saatlere kadar sokağa çıkabiliyor. Eğlence gibi şeyler olunca babam izin veriyor ya da doğum günü partilerine gidebiliyorum, ama hafta sonu olunca erken eve gelmemi istiyor. Bu durumdan çok sıkıldım. Onunla konuşmayı denedim, ama işe yaramadı. Onu nasıl ikna edebilirim?
DUYGU

Merhaba Duygu, baban çevreden, basından çok fazla olumsuz haber alıyor. Bu haberleri de sana uyarlıyor. Duyduğu, gördüğü her şeyi sen de yaşayacakmışsın gibi hissediyor. Anne-babalar daha bir şey olmadan, çocuklarını olacakmış gibi koruma altına almak isterler. Hasta olmasan bile hasta olma ihtimalini düşünüp tedirgin olurlar. Babanla izin konusunu karşılıklı konuş. Onu anladığını, senin de onu çok sevdiğini belirterek onunla iletişim kur. Eğer izin vermediği için ona karşı sert ve kızgın bir tutum içine girersen, aranızın açılmasına neden olabilirsin.

 

 

İlgini çekebilir!

Onu dansından tanı!

alt

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MyBlog

sevgiliye yılbaşı hediyesi

yılbaşı gecesi klasik oyunlardan sıkıldık diyenler bir türlü orjinal hediye bulamıyorum diyenler romantik dakikalar geçirmek isteyenler sevgilisiyle gülüp eğlenmek isteyenler ve bu hediyeyi armağan ettiğinde sevgilisinin yüzündeki şaşkınlığı görmek isteyenler aşkagel kutu oyununu çok

Devamı   1181