“Çok kıskancım”

696 views Yorum yap

Merhaba ben 21 yaşımdayım ve sevgilimi çok ama çok kıskanıyorum. Her gün 1-2 saat görüşüyoruz. Yanımda olmadığı anlar “acaba şu an nerede, ne yapıyor?” diye düşüyorum. Özellikle akşamları, onu çok merak ettiğim zamanlarda telefon ediyorum, direkt “nerdesin ne yapıyorsun?” diye sormuyorum. Fark ettirmeden nerede olduğunu öğrenmeye çalışıyorum. Tabii hemen anlıyor, açıklama yapsa bile söylediği her sözün altında bir şeyler arıyorum. Gerçi sonradan kendimi boşu boşuna üzdüğümü fark ediyorum. Ama o kıskançlık duygusunu bir türlü içimden atamıyorum, şu ana kadar bir çaresini bulamadım. O da kıskançlığımı anladığı anda, “bana güvenmiyor musun?” diye soruyor. Bazen canını sıkıyorum ama kıskançlığın güvensizlikle bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Birlikteliğimiz 1.5 yılı geçti. Kıskançlık sizce hastalık mıdır?

Merhabalar, kıskançlık ilişki içinde  şüphelerini haklı çıkaracak belli gerçek sebepler varsa anlaşılabilir ve baş edilebilir bir sorun halinde karşımıza çıkıyor. Ama sanırım senin ki bundan hayli farklı. Hal böyle olunca ilişki yaşanmaz, güvensiz ve sıkıcı bir şekilde devam ediyor. Kıskançlığın olası sebepleri arasında kaybetme korkusu, öğrenmelerimiz ve özgüven eksikliği sayılabilir. Ancak konuya “benim sorunum bu olamaz” gibi bir direnç ile yaklaşırsanız, hem kendinizi görmeniz ve çözmeniz, hem de ilişkinize zarar vermeden yaşama ihtimaliniz gittikçe zorlaşır. Bu yüzden sadece şu an devam etmekte olan ilişkiniz için değil, önce kendiniz için bu problemle yüzleşmeli ve bir uzman yardımı ile bunu halletme yoluna gitmelisiniz. Sevgiler…

 

 

İlgini çekebilir:
alt

Matthew McConaughey’in duvar kağıtları için tıkla!

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zoom

Yaz gecesini doya doya yaşa!

Yazın tadı asıl geceleri çıkar! Yıldızların altında romantik heyecanlı veya eğlenceli saatler yaşamak istiyorsan, yapman gerekenlerbelli! Haydi, önerilere göz at ve gecelerin keyfini çıkar!

Devamı   1484