Kilolu muyum, değil miyim?

808 views Yorum yap

 15 yaşımdayım.Boyum 1.63 cm, kilom 55. Ama arkadaşlarıma göre çok kiloluyum. Onlar arasında dalga konusu oluyorum. Kedimi daha ince görmek istiyorum. Rejim yapamıyorum, bu sefer de boyum kısa kalır diye korkuyorum. Diyetisyene gitmeme ailem izin vermiyor. Spor yapıyorum, ama verdiğim kiloları çabuk alıyorum. Ne yapmalıyım? HAYAL 

Merhaba Hayal
Diyetisyen Aşkın Yüksel, boyuna göre kilonun ideal ölçüde olduğunu söylüyor. Kilo vermek için diyet yapmana hiç gerek yok. Bunu bir uzman söylediğine göre arkadaşlarının fikrine değil, ona inanmalısın. Belki de arkadaşların, ideal kilonda olduğun halde “ben kiloluyum” dediğin için seni kızdırmaya çalışıyorlardır. Ailen, kilo açısından seni normal gördüğü için, diyetisyene gitmeni istemiyor olabilir. Ama dengeli ve sağlıklı beslenmekle ilgili bilgi almak için de diyetisyene gidebilirsin. Bu arada, diyetisyen eşliğinde yapılan diyetler, dengeli ve yeterli beslenmeyi içerdiği için boy uzamasını olumlu etkiler, gelişimin rahat ilerler. Spor yapmayı sadece kilo vermek açısından düşünme, özellikle yüzme ve yürüyüş, sağlıklı gelişim için çok ideal sporlar. Spor yapmayı sakın bırakma!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erkekler

Ayağına bak, onu tanı!

Dost başa düşman ayağa diye boşuna dememişler. Ondan iyi bir sevgili olur mu anlamak için yüzüne ya da gözlerinin içine değil, direkt ayaklarına bakman yeterli! Ayak parmakları onun için kim bilir neler neler diyor?

Devamı   5622