Uzman Gözüyle

Benlerimden kurtulmak istiyorum

Merhaba, sol yanağımda, estetik açıdan beni çok rahatsız eden birkaç tane ben var. Bunlardan nasıl kurtulabilirim? Makyajla kapatmak gibi geçici çözümler istemiyorum. Bana bunun için herhangi bir şeyler önerirseniz çok sevinirim. Bu sorunumdan tamamen kurtulmak istiyorum.  BENLİ 

Merhaba Benli, Dr. Vefa Gönenç, benlerin bulunduğu yerlerin, şekillerinin, büyüklüklerinin ve cinslerinin, uygulanabilecek tedavi yöntemini belirlediğini söylüyor ve sorununla ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Bütün bu değerlendirmelerin ışığında eksizyon (yani keserek çıkarmak), laser ile temizlemek, kürete etmek (kazımak) veya bazı kimyasalların kullanımı önerilebilir. Benin kontrolü uzman doktorlarca yapılır ve dermoskopik yöntemlerle (deriye özgü kullanılan, görüntüyü büyüten ve risk değerlendirmesi yapan yöntemler) ile tedavi seçenekleri belirlenir.” Benlerini aldırmanın en uygun yöntemini bulmak için mutlaka uzman bir dermatoloğa başvurmalısın. 
Rozi der ki: Uzman kontrolü dışında benin zedelenmesi, koparılması vb. durumlar, cilt yapısı için çok zararlıdır. Böyle bir durumda mutlaka bir dermatoloğa başvurulmalıdır. 

Yorum Yapın