Beni kimse sevmiyor

2675 views Yorum yap
alt

 

 Merhaba, ben orta sona gidiyorum ve sebepsizce arkadaşlarımla ufak tartışmalar yaşıyorum. Ama eskiden öyle değildi, herkesle çok iyi anlaşırdım. Şimdi ise kimsenin beni istemediğini ve hepsinin arkamdan konuştuklarını düşünüyorum. En ufak bir şeyi çok abartıyorlar ve bu benim hoşuma gitmiyor. Okuldaki hocalarımız bizlerin kiminle konuşup kiminle konuşmadığımıza dikkat ediyorlar. Ben de hiç rahat davranamıyorum. Erkeklerle konuşamıyorum. Kız arkadaşlarımla da durmadan tartışıyorum. Bazen kendimi çok yalnız hissediyorum. Eskiye göre ne değişti anlamıyorum! Sizce sebep ne olabilir? 

PRINCESS 

Arkadaşlarınla yaşadığın sorunları genellemen, durumu daha da kötü etkileyebilir. Her arkadaşlıkta inişler ve çıkışlar olabilir. Hepiniz birey olmaya başladığınız için, beğenilerinizde ve düşüncelerinizde çakışan noktalar olması çok normal. Unutma ki, kendini istenmemiş ve dışlanmış olarak algılarsan, çözüme ulaşman çok daha zor olacaktır. Bunun için, durumları kendi içinde değerlendirmen ve kendini karşıdakinin yerine biraz daha fazla koyabilmen, sorunlarını hafifletir ve sana yeni bir bakış açısı kazandırır. Arkadaşlarınla yaşadığın sorunları genellemen, durumu daha da kötü etkileyebilir. Her arkadaşlıkta inişler ve çıkışlar olabilir. Hepiniz birey olmaya başladığınız için, beğenilerinizde ve düşüncelerinizde çakışan noktalar olması çok normal. Unutma ki, kendini istenmemiş ve dışlanmış olarak algılarsan, çözüme ulaşman çok daha zor olacaktır. Bunun için, durumları kendi içinde değerlendirmen ve kendini karşıdakinin yerine biraz daha fazla koyabilmen, sorunlarını hafifletir ve sana yeni bir bakış açısı kazandırır.

 

İlgini Çekebilir:
alt

Hayden Panettiere’nin en güzel duvar kağıtları!

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müzik

Enka’da bu yaz!

Enka Kültür Sanat 21. Yıl Yaz Etkinlikleri kapsamında bu yaz kimler yok kimler yok ki! Nil Karaibrahimgil konserinden birbirinden başarılı tiyatrolara bir sürü etkinlik bu yaz Enka’da!

Devamı   2394