“Ailem beni çok etkiliyor”

1124 views Yorum yap
alt

Merhaba, 17 yaşındayım. Neredeyse reşit olma çağına geldim, fakat ailem sürekli üzerimde bir baskı oluşturmaya çalışıyor. Ben başka meslek istiyorum, fakat onlar kendi istediklerinin olmasını istiyorlar. Bunun için sürekli çaba harcıyorlar. Benim düşündüklerim hiç önemsenmiyor. Ne yapacağım ben:(

Merhaba, pek çok anne baba çocuklarının geleceğiyle ilgili kaygılar yaşıyor ve bu nedenle çocuklarına kendi düşündükleri mesleği empoze etmeye çalışıyor. Ancak bir meslekte başarılı olabilmek için o mesleği sevmek de çok önemli. Ailenle bu konularda zaman zaman konuşabilirsin. Diğer taraftan sınav sistemindeki değişiklik dolayısıyla, eskiden olduğu gibi sınav öncesinde meslek seçmek zorunda değilsin. Bu aralar ailenle meslekler konusunda tartışmaya girmektense, sınav sonrasında alacağın puana göre seçimi ertelemen daha faydalı olacaktır.
 

 

İlgini çekebilir

alt

Cameron da yerlerde!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Saç

Saçına kötülük etme

                                                                        Saçınla barışık olmak için önce ona iyi davranmayı öğrenmen gerekiyor. Ona saygıda kusur etmez ve incitecek tavırlardan kaçınırsan, onun da seni mutlu etmemesi için hiçbir sebep kalmaz!

Devamı   1302