Sinema

Türkiye’nin “Oscar”ı kimin olacak?

alt

Yeşilçam ödülleri heyecanı başladı… TÜRSAK Vakfı’nın Turkcell’in Ana Sponsorluğunda, Beyoğlu Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirdiği ve Türk sinemasının Oscar Ödülleri olarak kabul edilen “Yeşilçam Ödülleri”, 23 Mart 2010’da düzenlenecek muhteşem bir törenle üçüncü kez sahiplerini bulacak…

altSinema dünyasının önemli isimlerinin oylarıyla belirlenen “Yeşilçam Ödülleri”, üçüncü yılında, 2009 yılı boyunca vizyona girmiş olan 62 Türk filmini yeniden gündeme taşıyacak. 2007 yılında 42 ve 2008 yılında 48 filmin yarıştığı Yeşilçam Ödülleri’nde, 62 filmin yarışacağı bu yıl heyecanlı bir rekabete sahne olacak.
1 Ocak – 31 Aralık 2009 tarihleri arasında gösterime girmiş tüm Türk filmlerinin herhangi bir başvuru beklenmeksizin doğal aday kabul edildiği “Yeşilçam Ödülleri”, iki aşamalı bir seçici kurulun değerlendirmesi sonucu 11 dalda veriliyor. Filmlerin yaratıcı ekiplerinin ve sinema dünyasının temsilcilerinin yer aldığı Birinci Aşama Seçiçi Kurulu’nun oy pusulalarını içeren dosyalar önümüzdeki günlerde gönderilmeye başlanacak. Bizim favorimiz ise “Nefes”! Ekibine başarılar diliyoruz:)
 

 

 

İlgini çekebilir

alt

Karayipler Orlando’suz!

 

Yorum Yapın