“Gecenin Kanatları”

1356 views Yorum yap
alt

Yapımcılığını Murat Tokat’ın yaptığı ve 2009 yılının en iddialı filmi olan Gecenin Kanatları’nın afişini sinemaseverler belirledi.

Hollywood’un en çok tercih edilen tasarımcısı Emrah Yücel tarafından yapılan 50 afiş tasarımını 14’e indirerek www.geceninkanatlari.com ‘da sinemaseverlerin beğenisine sunan yapım şirketi, alınan oylamaya göre kararını verdi. Oylamaya katılan 743.565 sinemasever 456.300 gibi rekor bir rakamla tercihini 1 nolu afişten yana kullandı.Serdar Akar’ın yönetmen koltuğunda oturduğu, bir intihar bombacısı  olan kız ile milli takıma 400 metre koşucusu olmak için çalışan bir atletin yollarının kesişeceği  filmde Yusuf ve Gece’nin aşkları dillere destan olacak.  12 Eylül darbesinden sonra,  anne ve babası  polis  baskınında gözleri önünde katledilen Gece’in  yaşadığı büyük  dram, onu aşk ve ölüm arasında bir seçim yapmaya zorlayacak. Konusu ve prodüksiyonu ile de dikkat çekecek olan Gece’nin Kanatları’nın oyuncu kadrosuda,  Güneşi  Gördüm filmindeki başarılı performansı ile konuşulan Murat Ünalmış, televizyon dünyasının çok sevilen oyuncusu ve ilk kez bir sinema filmi için kamera karşısına geçen Erkan Petekkaya ve  büyük bir örgütün liderini oynayan Yavuz Bingöl’ün yanı sıra Alper Kul, Teoman Kumbaracı, Ferit Kaya, Ali  Barışık , Cezmi Baskın ve Arif Erkin rol alıyor.

Tutkuyla, inancı ve aşkla acıyı anlatan film, Mahsun Kırmızıgül’ün proje tasarım ve Ahmet Küçükkayalı ile birlikte senarist olarak imzasıyla 11 Aralık 2009’da beyaz perdede sinema izleyicisiyle buluşacak.

İlgini çekebilir

alt


Çalışkan “Sex and The City”ciler:)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir