Hannah Montana: The Movie

3330 views Yorum yap
alt

Gösterim: 15 Mayıs 2009
Yönetmen: Peter Chelsom
Oyuncular: Miley Cyrus, Billy Ray Cyrus, Vanessa Williams, Lucas Till, Emily Osment,
Margo Martindale, Taylor Swift, Tyra Banks

Hannah Montana: The Movie’nin en güzel kareleri için tıkla!

Walt Disney Pictures, Disney Channel’ın efsane dizisi “Hannah Montana”nın maceraları “Hannah Montana: The Movie” ile sinema beyazperdelerine taşındı.
Miley Stewart (Miley Cyrus), gizli pop-star kimliği ile okulu ve arkadaşları arasında denge kurma mücadelesi vermektedir. Ancak hızla artan şöhreti ve popülerliği özel hayatına egemen olunca herşeyi oluruna bırakır. Bunun üzerine babası (Billy Ray Cyrus), gerçeklerle yüz yüze gelmesi için onu Tennesse’deki Crowley Corners’taki evine çağırır. O andan itibaren Hannah Montana’nın bile hayal edemeyeceği çapta eğlence, kahkaha ve romantizm dolu bir macera başlayacaktır.

alt

 

 

 

Çekimlerinin tamamı Nashville ve Los Angeles’ta gerçekleştirilen “Hannah Montana: The Movie”nin başrollerinde Miley Cyrus, Emily Osment, Jason Earles, Mitchel Musso, Moises Arias ve Billy Ray Cyrus oynadılar. Filmde ayrıca Melora Hardin, Margo Martindale, Barry Bostwick, Peter Gunn, Lucas Till ve Vanessa Williams gibi isimler de yer aldı. Konuk sanatçı olarak da Tyra Banks, Taylor Swift ve country müzik yapan Rascal Flatts üçlüsü kamera karşısına geçti.

 

altBaşrolünde Miley Cyrus’un oynadığı Emmy adayı televizyon dizisi “Hannah Montana” sadece iki yıllık süre içerisinde izleyici rekorları kırarken genç oyuncuyu da uluslararası düzeyde starlığa taşıdı. Aynı zamanda şarkıcı da olan Miley Cyrus’un “Breakout” adını verdiği üçüncü albümü en çok satan albümler listesinde zirveye çıkarken ABD’nin 70 kentinde düzenlenen “Hannah Montana” konser turnesinin biletlerinin tamamı satılarak bütün rekorlar kırıldı.
Miley Cyrus’un efsanevi yükselişi, “Hannah Montana” dizisinin 2006 Mart ayındaki sansasyonel açılış gecesinin ardından başladı. 5.4 milyon izleyici ile rating rekoru kıran dizinin hemen sonrasında Miley Cyrus izleyicinin kalbini kazandı. Dizide portresini çizdiği ve ikinci kimliği haline gelen Hannah Montana ve Miley Stewart karakterlerinin popülaritesi hızla artarken Miley Cyrus’un popülerliği de doruğa çıktı.
Filmin yapımcısı Al Gough’un bu konudaki yorumu şöyle: “Miley eşine az rastlanan yeteneklerden birisidir. Şarkıcılık, dans ve oyunculuğu bir arada götürürken espri gücü de yüksektir. Aslında bir filmde doğal olabilmek dünyanın en zor işidir. Miley bunu hiç yapmacık davranışlara başvurmadan başarabildi. Bu filmi yaparken onun oyunculuğunun gelişimini yakından görmek büyüleyici bir deneyim oldu.”
“Hannah Montana”yı büyük ekrana taşımak, Cyrus’un çok katmanlı yetenek gelişiminin doğal bir adımıydı. İzleyiciler de çok sevdikleri Miley Stewart ve Hannah Montana karakterleri hakkında daha çok şey bilmek isteyince “Hannah Montana”nın beyazperde serüveninin başlaması kaçınılmazdı.
Miley / Hannah’ın babası Robby Ray Stewart rolünde, Miley Cyrus’un gerçek hayattaki babası Billy Ray Cyrus kamera karşısına geçti. Billy Ray Cyrus, filmin mesajı hakkında şunları söylüyor:
“Filmin Los Angeles’taki başlangıcında Miley’i yoğun baskı altında görürüz. Ekranda çizdiği Hannah Montana karakterinin ağırlığı altında adeta ezilmektedir. Tennesse’li bu genç kendi kimliğini kaybetmiş gibidir. Robby Ray bu durumun en iyi ilacının eve dönüş olduğuna karar verir. Babam bana, çevremizin ve hayatın neresinde bulunduğumuzun farkında olmamızın önemli olduğunu söylerdi. Tabii ki her zaman ileriye bakmalıyız; nereye gitmek istediğimizi bilmeliyiz. Ancak daha önemlisi, nereden geldiğimizi asla unutmamalıyız. Filmde verilmek istenen mesajın bu olduğunu düşünüyorum.”
Miley Cyrus’un bu konudaki yorumu şöyle: “Bu filmde, kim olduğumuzun ve nereden geldiğimizin farkına varmak için mutlaka zaman ayırmamız gerektiği gösterilir. Kendi hayatımda da bunu yapmam gerektiğini biliyorum. Nashville’deki evime geri dönmek bende harika duygular uyandırır ve gerçek kimliğimle kendimi daha rahat hissederim. Doğup büyüdüğümüz yerin şu anki kimliğimiz ve ileride olgunlaşınca geleceğimiz nokta üzerinde yansımaları vardır. Tıpkı filmde olduğu gibi bazen bir adım geri çekilip, gerçek dünyaya dönmemiz gerekir ki, gerçek kimliğimizden uzaklaşmayalım.”

Hannah Montana: The Movie’nin en güzel kareleri için tıkla!

Sayfalar: 1 2 3 4 5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir