Sinema

Bu sıralar tiyatroya gitmeye ne dersin?

alt

Sahne sanatları müptelaları yeni bir mekana daha kavuştu.

Tiyatro Maan Performans Sahnesi İstanbul Süzer Plaza’daki Süzer Sanat Merkezi’nde seyirciyle buluşuyor. Türk tiyatrosunun seçkin örneklerinin yanı sıra, yurtdışından gelen ilgi çekici sahne performanslarına da ev sahipliği yapacak olan ve haftanın 6 günü perde açan salonda; Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi günleri tiyatro oyunları, Cumartesi, Pazar çocuk oyunları, Pazar günleri de konserler gerçekleştiriliyor. Gelelim Tiyatro Maan’ın bu ayki oyun programına..

Naapmışsın Sen?
Konu: Emniyet Müdürlüğü ve Tiyatro Maan’ın ortaklaşa aldığı bir karara göre, bundan sonra komedi yeteneği gelişmiş sempatik suçlular, yapmış oldukları suçları halk jürisi (seyirci) önünde çok iyi bir şekilde canlandırırlarsa, emniyet onları affedecektir. İnteraktif olarak tasarlanmış ve her gösterisinde farklı skeçlerle süslenmiş oyun, seyircilere eğlenceli bir 75 dakika vaad ediyor.
Tarih: 13/ 20 / 27 / Mart 2009

 

altÇizgi
Konu: Bir tiyatro, oynanması gereken bir oyun, huysuz olduğu kadar, tatlı bir diva (Atıfet Saygın). Ona 45 senedir aşık olan bir oyuncu (Hilmi Ak) ve 30 sene evvel Atıfet Hanım’ın kapısına bebek iken bırakılan bir çocuk (Muhsin). Seyirciler yerlerini almış fakat oyuncular saatin farkında değildirler. Geç kalmışlardır. Tiyatronun sahibi ve başrol oyuncusu Atıfet Hanım, ne olursa olsun oyunu oynayacak ve başlayana kadar seyircilerin gönüllerini hoş tutacaktır. Kendisine aşık olan sağ kolu ve oyuncu arkadaşı Hilmi Bey ise bu akşam, oynayacakları oyun ve Muhsin’in sayesinde Atıfet Hanım’a aşkını itiraf edecektir. Gerisini merak edenler oyuna lütfen : )
Tarih: 14 / 18 / 19 / 21 / 28 / Mart 2009

“Tüm bu bilgiler bana yetmez, daha ayrıntılı okumak istiyorum” diyorsan ozaman seni şöyle alalım.

 

 

Yorum Yapın