Müzik

Türkiye, “MTV Avrupa Müzik Ödülleri” adayı!

alt

MTV Avrupa, dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan, “MTV Avrupa Müzik Ödül” töreninin 2010 adayları arasına Türkiye’yi de aldı. 2010 Kültür Başkenti olan İstanbul Avrupa’ da,  ilk üç aday içinde…

Bugüne kadar; Eminem, Britney Spears, The Prodigy, Robbie Williams, Red Hot Chili Peppers, Justin Timberlake, Linking Park, Madonna gibi dev isimler, ödül alarak bu dev organizasyonda boy göstermişlerdi ve şimdi bu dünyaca ünlü starların, 2010 Kültür başkentimiz olan İstanbul’a gelmeleri gündemde…

1994 yılında, Berlin’de başlayan ve 17 senedir Avrupa’nın en büyük şehirleri Paris, Milano, Londra gibi şehirlerde yapılan bu dünyanın en görkemli ödül töreni için ilk kez aday gösterilen İstanbul, şimdiye kadar Türkiye’de yapılmamış bir tanıtım fırsatı yakalayacak.

MTV Türkiye Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Esra Oflaz Güvenkaya, bu konuda şöyle bir açıklama yaptı: “Artık biz 2010 kültür başkenti olan İstanbul’da yaşıyoruz ve bunun bilincinde olan kişiler olarak ülkemize katkı sağlayacak her türlü projeyi hayata geçirmek için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz ve göstermeye devam edeceğiz. İstanbul’un ve Türkiye’nin tanıtımı için dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan ve genellikle kültür başkentlerinde düzenlenen bu dev yapımın ülkemizde yapılması için çaba harcadık ve umarım boşa çıkmaz.  Biz MTV Türkiye olarak ilk ve en büyük adımı attık, İstanbul’u sonunda Avrupa Müzik Ödüllerin yapılabileceği şehir olarak aday yaptık ve devamının geleceğini umut ediyoruz”

Yıllardır dünyanın en büyük organizasyonu için sorulan sorular hep aynıydı: “Avrupa Müzik Ödüllerinin İstanbul’da yapılma ihtimali yok mu?”. MTV Türkiye olarak Güvenkaya’nın açıklaması “uğraşıyoruz” du. Bugüne kadar her sene genelde Avrupa Kültür başkentlerinde yapılan ödül töreni için, İstanbul’un 2010 kültür başkenti seçilmesiyle birlikte Esra Oflaz Güvenkaya’nın da çabaları boşa çıkmadı ve nihayet MTV Avrupa, İstanbul’u da ilk kez aday gösterdi. İstanbul şimdi Hollanda ve Yunanistan’ın öne çıktığı diğer şehirlerle birlikte yarışacak. Avrupa Müzik Ödüllerinin adayları web üzerinden seçilecek. Gelişmeleri www.mtv.com.tr’den takip edebilirsin.

Yorum Yapın