Shakira’nın “She Wolf”u geldi

2075 views Yorum yap
alt

Shakira disko ve elektro pop etkisindeki yepyeni 2009 albümü “SHE WOLF” ile karşımızda! Albümdeki şarkıların neredeyse tümünde imzası olan Shakira, bu albümde müzisyen yönünü de öne çıkarıyor.

 

altDünyaca ünlü süper star SHAKIRA, yeni albümünü, albüme adını veren “She Wolf” şarkısı ile müjdeledi. Shakira’nın John Hill (Santogold) ile birlikte yazıp kaydettiği bu şarkı, Shakira’nın diğer şarkıları gibi orijinal ve akılda kalıcı şarkı sözleriyle dikkatleri üzerine çekti. Shakira, hayranlarını şaşırtmayarak, kendine özgü dans müziği etkileriyle hazırladığı şarkısında; mecazi ve bir o kadar da tehlikeli bir “Kurt-Kadın”ın efsanesine değiniyor.

Güzel yıldızın “She Wolf” videosu yayınlandığı andan itibaren müzik kanallarının vazgeçilmezleri arasında yerini alarak listelerin en hızlı yükselen videolarından biri oldu. Şarkının video klibinin yönetmenliğini ise; Shakira ve Beyoncé ile birlikte seslendirdiği “Beautiful Liar” videosunun; Beyoncé’nin “Crazy in Love”,”If I Were A Boy” ve “Single Ladies (Put a Ring on It)” videoları ile Britney Spears’ın “My Prerogative” ve “If U See Amy” gibi çok ses getiren videolarının da yönetmenliğini yapmış olan Jake Nava üstlendi. Yaratıcı ve bir o kadar da seksi video klipte, kendine has dans teknikleri olan özel bir kadının “başkalaşım”ı konu ediliyor. Bu arada güzel yıldız albümde müzik dünyasının dahi çocuğu Pharrall Williams ve ünlü prodüktör Timbaland ile birlikte çalıştı. Albümde yer alan “Spy” şarkısında ise sanatçıya daha önce “Hips Don’t Lie” şarkısında da kendisine eşlik eden Wyclef Jean eşlik ediyor.

Kurt-Kadın geliyor!
Shakira şimdiye dek hem İngilizce hem de İspanyolca şarkıları ile müzik listelerini altüst eden single başarıları yakaladı ve 50 milyonun üzerinde bir albüm satış başarısına ulaştı. Dijital satışları 10 milyonu aşan “La Tortura” ve “Hips Don’t Lie” gibi hit şarkıların yer aldığı son projesi Oral Fixation Volume 1 ve 2’nin satış rakamları dünya çapında 8 milyona yaklaşarak Shakira’nın bir dünya starı olduğunu bir kez daha kanıtlamıştı. Shakira, şimdi yepyeni albümü “She Wolf” ile yeniden görücüye çıktı!

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MyBlog

Alain Delon’um benimmm!

Harika yaz! Sıcaktan bunalmış bedenlerimize inat, ruhlarımız eğlence, kalplerimiz yakışıklı peşinde! Kış şarkılarına bu yüzden hiç benzemez yaz şarkıları… "Renga rengarenk"iz hemen her gün! (Rengarenk-Sertab Erener)Ya moralimizi bozacak bir şey yoktur ortada gerçekten ya

Devamı   1036