“Temas”a geç

3297 views Yorum yap
alt

Manga, Duman, Mor ve Ötesi gibi gruplara artık yeni arkadaşlar lazımdı, değil mi? O yüzden seni yeni bir grupla tanıştıralım istedik. İsimleri “Temas” ve iletişime açıklar. Haydi, onlara kulak ver. 

 

Grup üyelerini tek tek tanıtabilir misiniz? Kim, kimdir?
Tolga Yükseoğlu, gitar-sampling,
Engin Sipahi, vokal,
Murat Kanlı, bas gitar,
Altuğ Özgün, davul
Savaş Ateşoğlu, gitar

Grup nasıl bir araya geldi, kısaca bahseder misiniz?
Savaş: Temas’ın temelleri 2006 yılında atıldı. Çocukluk arkadaşım  olan Tolga ile  farklı gruplarda müzik yapıyorduk, gerçi ben epey bir süre ara vermiştim. Sanırım bu boşluk beni yeniden müzik yapma konusunda kamçıladı. Sonra yeni bir grup projesi için Tolga’yla çalışmalara başladık. Ankara’dan İstanbul’a yeni gelen Engin’in vokalist ilanına cevap vermesi sonucu, kendisiyle hemen provalara başladık…
Engin: Yaklaşık 10 sene kadar Ankara’da farklı gruplarla sahne aldıktan sonra İstanbul’a geldim. Şehirler değişti. Hayat değişti. Bırakın başka bir grupla çalışmayı hayatımı kurmakta bile zorlandığım bir dönem geçirdim. Bir yandan da canım deli gibi müzik yapmak istiyordu. İnternette vokalist ilanı veren gruplara bakıyordum. Normalde ilanlara karşı çekinceli yaklaşırım ancak Tolga’nın bıraktığı mesajı okuyunca düşünmeden cevap verdim, görüştük hemen provalara başladık:)

Tolga: Uzun zaman heavy metal yaptıktan sonra farklı tarzlar denemek istedim. Elimizde Savaş’la yaptığımız şarkılar vardı. Engin bu şarkılara inanılmaz uyum sağladı. Sonra Engin’le şarkı sayımızı biraz daha çoğalttık. Gruba basgitar konusunda yine internet üzerinden ilan verdik. Murat’ın çalıştığı yer ile benim çalıştığım yer yan yana çıktı. Buluştuk, Murat da çok çabuk uyum sağlayınca çıkan enerjiyi hissettik.

Murat: “Uyan Dostum” şarkısını internetten dinlemiştim, çok hoşuma gitti. Bas gitarist ilanına cevap verdim, hemen buluştuk, her şey çok hızlı gelişti. Uyum mükemmel oldu. İyi ki ilana cevap vermişim.

Altuğ: Murat ile ben Deep Purple & Led Zeppelin tribute grubu olan Mors’ta beraberdik. Bir gün Murat bana bu projeden bahsetti. Yeni grup kurmak her zaman zordur, müzisyenler hep oturmuş projelerde çalışmak isterler. Ancak ben şarkıları dinledikten ve grubu tanıdıktan sonra bu oluşumun içinde yer almak ve onlarla bu yolculuğa çıkmak istedim. İlk çalışmalardan itibaren çok çabuk elektriğimiz tuttu, bir kaç çalışmadan sonra sanki yıllardır beraber çalıyor gibiydik. Bestelerin üzerine gidince önce şarkı sayımızı 13’e kadar çıkardık. Bunlardan 11 tanesini albüme koyma kararını verdik.

Sayfalar: 1 2 3 4

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ajanda

Mayıs 2009 ajandam

Sınav stresini azaltmak, can sıkıntını gidermek için her gün bir çözüm! Mayıs ayı aktivitelerini not etmeyi, ne var ne yok takip etmeyi sakın ihmal etme!            

Devamı   3183