Müzik

Pitbull – Rebelution

alt

Pitbull’un tüm müzik listelerini ve dans pistlerini alt üst eden “I Know You Want Me” ve “Hotel Room Service” parçalarının  yer aldığı Rebelution albümü, Sony Music Etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı!

alt1981, Miami doğumlu Pitbull’un hızlı çıkışı ve yakaladığı büyük başarı onu dijital müzik satışlarında da listenin başına oturttu ve Lil Jon ile birlikte söylediği “Krazy” isimli single’ı 700.000 gibi inanılmaz bir download rakamı yakalayarak Billboard Latin Müzik Ödülleri’nde “Şarkısı En Çok Download Edilen Sanatçısı”  ödülüne de aday gösterilmesini sağladı.

Rebelution albümünün prodüksiyonunda sanatçıya; Ciara ve Usher’le çalışmış olan Lil Jon’un yanı sıra Britney Spears, Justin Timberlake ve Jay Z ile birlikte çalışan The Neptunes ve de Lil Wayne’in prodüktörü Jim Jonsin eşlik ediyor. 8 düet şarkının yer aldığı albümde Pitbull’a Girls adlı şarkıda Kesha, Shut It Down şarkısında Akon gibi sürpriz isimler eşlik ediyor.

Asıl adı Armando Christian Pérez olan ve Küba göçmeni bir aileden gelen Pitbull’un ilk albümü olan M.I.A.M.I.’yi 2004 yılında yayınladı. Miami’nin hip hop kültrünün ve Küba köklerinin etkileriyle yayınladığı albümde yer alan hit parçası “Culo” ile Cypress Hill’den sonra en çok satan ikinci multi lisana sahip albümün sahibi oldu.  Her parçası ayrı bir hit olan Pitbull’un 4. stüdyo albümü Rebelution, sanatçının Myspace gibi birçok mecrada 1 numaralı Latin sanatçı olmasını sağladı.

Yorum Yapın