Müzik

Multitap, takım oyunu oynuyor

alt

 “Miller Music Factory 09” yarışmasının dans prodüksiyon kategorisi birincisi Selim Siyami Sümer’in içinde bulunduğu Multitap, ilk albümü “Takım Oyunu” ile müzik marketlerde yerini alıyor.

2006 yılında dönemin rock ve indie rock şarkılarını coverlayan MULTITAP, sahne aldığı dönemde ‘hit parça’ çalma kaygısından uzak, repertuarlarını ve setlistlerini tamamen kendi tercihleriyle düzenleyen, sahne donanımlarını bir cover grubunun çok ötesine taşıyan, ses ve sahne performansı ayırtedilebilir derecede özgün bir grup olarak tanındı. Cover macerası çok iyi tepkiler alan grup, albüm fikrini gündeme aldıktan sonra beste ve başka projelerde değişik tecrübeler edinmek için bir süre sahne çalısmalarına ara verdi.

Grubun solisti Selim Siyami Sümer bu dönemde katıldığı Miller Music Factory 2008 müzik yarışmasının Dans Prodüksiyon Kategorisi birincilik ödülünü aldı. Hemen ardindan albüm calışmalarina başlayan MULTITAP, Miller’ın 2009 Mayıs ayı sonunda düzenlediği Miller Freshtival’da ilk kez dinleyici karsısına çıkarak sahne performanslarıyla katılımcıların dikkatlerini çekti.

Yorum Yapın