Manga, MTV EMA 2009 Türkiye adayı

1122 views Yorum yap
alt

alt

Nil Karaibrahimgil, Kenan Doğulu, Atiye ve Bedük gibi güçlü rakiplerini geride bırakarak hayranlarının oyları ile “En iyi Türk Sanatçı” seçilen maNga şimdi de Avrupa’nın en iyisi olmak için yarışıyor…

 

 

 

 

 

alt

Kendi adlarını taşıyan ilk albümleri “maNga” ile çok iyi bir çıkış yapan ve ikinci albümleri “Şehr-i Hüzün” ile de bu başarısını devam ettiren maNga Berlin’de gerçekleşecek olan MTV Avrupa Müzik Ödülleri Yarışmasında Türkiye’yi temsil etmek için gün sayıyor. Geçtiğimiz yıl Emre Aydın’ın katıldığı ve “Avrupa’nın En İyi Sanatçısı” seçildiği yarışmada maNga, diğer 21 ülke birincileriyle yarışarak Avrupa’nın En İyi Sanatçısı ödülünü almak için yarışacak.

 

 

 

 

Heyecan giderek artıyor…

12 Ekim’de Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandıklarının açıklanması ile birlikte Avrupa’nın En İyi Sanatçısı’nı belirlemek başlayan oylama 2 Kasım’a kadar devam edecek. maNga 2 Kasım da en çok oy alan 5 isim arasındaki yerini aldığı takdirde Almanya’nın başkenti Berlin’e gitmeye hak kazanacak ve dünyaca ünlü yıldızlar; Foo Fighters, Green Day, Leona Lewis,Shakira, Jay Z ve Tokio Hotel ile aynı sahneyi paylaşacak.

maNga’dan özel teşekkür …

Türkiye’nin en iyi sanatçısı seçilmelerindeki en büyük etkenin kendilerini yanlız bırakmayan hayranları olduğunu belirten maNga ” Biz hissetiğimiz müziği yapıyoruz ve tek planımız müziğimizi dünyaya doğru şekilde duyurabilmenin yollarını belirlemek. Bu noktada dinleyicilerimizin bizi bu kadar sahiplenmesi ve onların oyları sayesinde Türkiye’nin en iyi sanatçısı seçilmemiz kendimizi ifade edebildiğimizi düşündürüyor bize. Bize verdikleri destek için en başta fan klübümüz olmak üzere tüm müzikseverlere teşekkür ederiz” dedi.

İşte maNga’nın yarıştığı diğer ülke birincileri:

Adria: Lollobrigida

Baltık: Leon Somov & Jazzu

Danimarka: Medina

Fransa: Orelsan

Finlandiya: Deep Insight

Almanya: Silbermond

Yunanistan: Elena Paparizou

Macaristan: The Kolin

İsrail: Ninet Tayeb

İtalya: Lost

Hollanda/Belçika: Esmée Denters

Norveç: Yoga Fire

Polonya: Doda

Portekiz: Xutos e Pontapés

Romanya: Inna

Rusya: Dima Bilan

İspanya: We Are Standard

İsveç: Agnes

İsviçre: Stress

Ukrayna: Green Grey

İngiltere & İrlanda: Pixie Lott

 

 

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir