Müzik

Dehan’la yolculuk başlıyor

Dehan’ın uzun yıllar üzerinde çalıştığı ve “beni en iyi anlatan şarkılar” diye nitelendirdiği ilk solo albümü “Senden Çok Uzakta”, piyasada! Bu çocuk gerçekten çok bomba!altMüzikle çıktığın yolculuk yeni albümünle başlıyor ama aslında senin bu yolculuğun 14 yaşında başladı, değil mi?
14 yaşında gitar çalmaya başladım. Gitar çalarken besteler yapıyordum. Amacım hep oydu zaten. Başkalarının şarkılarını söyleyeyim, grup kurayım gibi isteklerim yoktu. Sadece kendi şarkılarımı yapmak için bir enstrüman öğrenmek ve şarkı yazan adam olmak hedefiyle çıktım yola.

Etkilendiğin kişiler oldu mu?
İlk başlarda Roxette grubu vardı. Onların şarkılarını çok severdim. Ondan sonra işte kendi şarkılarımı yazmaya başladım. O dönemlerden itibaren arkadaşlarımla stüdyoya girmeye başladım.

Ailen bu hobin hakkında neler düşünüyordu?
Beni desteklediler tabi ki. Özel gitar dersleri almamı sağladılar. Sonuçta bir çocuğun gelişiminde sanat çok önemli. Hatta o zamanlar okulda derslerde 4 kişi gitarlarımızı çıkarıp çalardık. Tam haylaz dönemlerimizdi üstelik. Sonra o okul arkadaşlarımla gruplar kurdum, solistlik yapmaya başladım. Liseler arası müzik yarışmalarına katıldık.

Yorum Yapın