Kitap

Kedi Bakımı “For Dummies-Meraklısına”

alt

Dr. Paul D. Pion ve Gina Spadafori’nin yazdığı bu kitap tam kedi sever kızlara göre!  Kedi dostunu nasıl seçecek ve nasıl eğiteceksin? Kedinin tuvalet kabı ve davranış problemlerini nasıl çözeceksin? Kedinin durumunun iyi veya kötü olduğunu nasıl anlayacaksın? Kedine doğru sağlık bakımı ve beslenme olanaklarını ne şekilde sunabileceksin? Kedinin beden dilini nasıl anlayacaksın? Hepsi bu kitapta!  

altEğer bir kedin varsa veya kedi sahibi olmayı düşünüyorsan, Kedi Bakımı mutlaka edinmen gereken bir kitap çünkü bu eğitici, kapsamlı ve eğlenceli kitap, kedi sahipleri için bir kılavuz niteliğinde. Lilian Jackson Braun tarafından yazılmış bir önsözle başlayan bu kitapta, kedilerin geçmişini, kedi psikolojisini ve kedilerin son zamanlarda nasıl büyük bir hızla popüler hayvanlar haline geldiklerini detaylarıyla bulacaksın.

Kedilerde büyüklük ve cinse özel davranış biçimleri, köpeklerde olduğu kadar belirgin farklılıklar olmasa da, safkan bir kedi seçerken, farklı cins kedilerin kendilerine has özellikleri ve mizaçları olduğunu hep göz önünde bulundurmalısın. Ayrıca bazı kedilerin diğerlerinden çok daha fazla bakıma ihtiyaçları olduğunu da bilmelisin.

Yazarlar, gerekli araştırma yapılmadan alınan kedilerin kaderlerinin sonunda sokak ya da barınaklar olduğunu belirterek, seçimi mutlaka titizlikle yapmanın önemini vurguluyorlar.

Kitapta, safkan bir kedi düşünenler için Spadafori ve Pion, gazetelerden, web sitelerine ve Kediseverler Birliği’nin (Cat Fanciers Association) cins kedi kulüplerine kadar çeşitli kedi kaynakları ve ipuçları içeren bilgiler sunuluyor. Ayrıca, “gerçekten kötü niyetli” veya sadece cahil olan yetiştiricilerin nasıl elenmesi gerektiğine dair bilgiler de veriliyor.

Yorum Yapın