Kültür Mantarı Manşet

Doja Cat, 2021 MTV Video Müzik Ödülleri’nin Sunucusu

Doja Cat, ilk sunuculuğunu 12 Eylül Pazar günü, MTV’de saat 20.00’de ET/PT’de (TSİ ile 13 Eylül saat 03:00’de) Barclays Center’dan yayınlanacak “2021 MTV Video Müzik Ödüllerinde”de yapacak.

Doja Cat, “Say So” ve “Like That” parçalarını söylediği ve “En İyi Yeni Sanatçı” dalında ilk ödülünü aldığı 2020 yılının ardından bu sene de mega yıldız gücünü “VMAs”e getiriyor. Bu yıl, göz alıcı başka bir performansla çıtayı daha da yükseltmeye hazırlanan Doja Cat gecenin en önemli ödüllerinden ikisi olan “Yılın Müzik Klibi” ve “Yılın Sanatçısı” da dahil olmak üzere beş dalda adaylığa sahip.

ÖNCEDEN DUYURULAN “VMA” HABERLERİ:

• Chlöe, Doja Cat, Shawn Mendes ve Twenty One Pilots, aralarında Camila Cabello, Lil Nas X, LORDE, Machine Gun Kelly, Olivia Rodrigo’nun da bulunduğu giderek artan “VMA” sanatçılarına katıldı. Ek sanatçılar önümüzdeki günlerde duyurulacak.

• KÜRESEL İKON ÖDÜLÜ: Efsanevi Foo Fighters, bu yılki showda ilk kez MTV “VMA” Küresel İkon Ödülünü alacak. Gecede performans sergileyecek grup 2007’den beri ilk kez “VMA” sahnesine geri dönüşlerini kutlayacak.

• ADAYLAR: Justin Bieber (7) ve Megan Thee Stallion (6) bu yılki adayların başında gelirken, onları Billie Eilish, BTS, Doja Cat, Drake, Giveon, Lil Nas X ve Olivia Rodrigo (her biri 5er adaylık) takip ediyor.

• OYLAMA: Bu yılki ödül oylamasının sponsoru Burger King® sayesinde hayranlar, 3 Eylül Cuma gününe kadar vma.mtv.com’u ziyaret ederek “Yılın Videosu”, “Yılın Sanatçısı”, “En İyi İşbirliği” ve daha fazlası dahil olmak üzere 14 cinsiyetten bağımsız kategoride favorilerine oy verebilir.  Facebook tarafından sunulan “En İyi Yeni Sanatçı” için oylama, 12 Eylül 2021 Pazar gününe kadar açık kalacak. “En İyi Grup” ve “Yaz Şarkısı” dahil olmak üzere sosyal kategoriler için adaylıklar önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Bruce Gillmer ve Den of Thieves ve kurucu ortakları Jesse Ignjatovic, 2021 VMA’nın Baş Yapımcısı, Barb Bialkowski etkinliğin Yardımcı Yapımcısı, Alicia Portugal ve Jackie Barba, Üretimden Sorumlu Yöneticiler, Wendy Plaut, Ünlü Yetenekten Sorumlu Yönetici, Lisa Lauricella ise Müzik Yetenek Yöneticisi olarak etkinlikte görev alacak.

#VMA’larla ilgili her türlü bilgiye ulaşmak için sosyal medyada @MTV ve @VMA’ları takip edebilirsiniz.

Yorum Yapın