Diğer

Uzak Doğu artık çok yakın

alt

alt

İstanbulluların uzun zamandır merakla beklediği Uzakdoğu restoranı Quick China, Ankara’dan sonra Nişantaşı’nda açıldı…

 

 

 

 alt

Şehrin yeni buluşma ve lezzet noktası Quick China, Uzakdoğu mutfağının en iyi örneklerini lezzet tutkunlarının beğenisine sunuyor. Nişantaşı Atiye Sokakta açılan 3 katlı Quick China, mutfağı ile olduğu kadar şık dış görünümü ile de dikkat çekiyor.
 
Çin, Japon ve Thai mutfaklarının gizemli ve egzantirik tatlarının birarada bulunduğu mekanın menüsünde; Pekin Ördeğinden, Grill’de Japon Karidese, Volkanik Taşta Izgara Somon Balığından, Buharda Mantıya, Çin Usulü Fajita’dan, Sushi’ye kadar 250 çeşit uzak doğu lezzetini bulmak mümkün… Uzakdoğunun renkli sunumları eşliğinde masaya servis edilen lezzetlerin fiyatı da oldukça uygun…

Mimar Tolga Tuğcu’nun imzasını taşıyan 3 katlı mekanın dekorasyonu baştan aşağı modern ve şık. Girişte birkaç merdiven inerek ulaştığınız bar havalı lounge katta kırmızı, yeşil, siyah ve ahşap hakim. Giriş katı diğer katlara göre daha sıcak ve samimi bir atmosfere sahip. Bu katta başlangıçların tadına bakabilir, şarabınızı yudumlayabilirsiniz. İkinci kat daha aydınlık. Bu katta aynı zamanda yemeğin servise son hazırlıklarının tamamlandığı show mutfak var. Aşçılar bir şov eşliğinde önünüzde pişirdikleri yemekleri çok ince ustalıkla servis ediyor. Gösteriyi ikinci katta oturduğunuz her masadan izlemeniz mümkün. Üçüncü kat ise çok daha sade. Mekanda estetik uyumu, göz yormayan dekorasyonda ufak detaylar bütüne taşıyor. Bu katta ayrıca Uzakdoğunun sınırsız lezzetlerinden oluşan açık büfe hizmeti de var.
 

 

 

 

İlgini çekebilir
alt

Jonas Brothers’ın duvar kağıtları için tıkla!

 

 

 

Yorum Yapın