İşleri hayal kurmak, dizi yazmak!

5986 views Yorum yap
alt

alt

En sevdiğin dizilerin yaratıcıları kimler, biliyor musun? Kamera önünde oyuncuların performanslarını görüyorsun, ama asıl kamera arkasındaki beyinler, o renkli dünyaları hazırlıyorlar. Haydi, dizi senaristlerinin Heygirl Aralık sayısındaki röportajlarının devamı için tıkla!    

 

 

 

 

 

 

 

 

alt

“Geniş Aile”nin görünmez kahramanları
Cevo’nun güldüren replikleri Cüneyt İnay ve Kamuran Süner’den çıkıyor!

Çok sevilen bir dizinin senaryosunu yazmak zor mu?
Cüneyt: Nasıl bir hayatınız olduğuna bağlı. Zor zamanlarımız da oluyor, çok kolay yazdığımız günler de oluyor. Herkes kendi işini nasıl yapıyorsa öyle aslında, çok da artistlik yapılacak bir iş değil:)
Kamuran: Her an insan aynı duygularla sabit değildir, bu duruma ve ruh halinize göre değişen bir şey.

Her hafta yeni konular bulabilmek için neler yapıyorsunuz?
Cüneyt: Aşama aşama oluşan bir şey bu. Ben, Kamuran ve Rüya İşçileri konuları belirleriz. Konular belirlendikten sonra, Rüya İşçileri ekibi sahne sıralaması yapar. Kamuran’la o konuları düzenleriz ve ben en son aşama da dört gün süren bir çalışmayla bütün diyalogları yazarım, sete teslim ederim.

Yazdığınız senaryoyu dizi oyuncularının karakterlerine göre de şekillendiriyor musunuz?
Cüneyt: Yok, çünkü oyunculuk yazılan şeyi şekillendirmektir. Ve “Geniş Aile”nin oyuncuları bunu gerçekten çok iyi başarıyorlar. Geniş Aile’nin tipleri ve jargonu biraz alışılmışın dışında olduğu için herkes oyuncuların performansını merak ediyordu ama beklediğimizin çok üstünde çıktı her şey. Tek tek isim sayamayacağım çünkü hepsini de çok başarılı buluyoruz.
 
Kamuran: Elbette ki bunda yönetmenimiz Ömer Uğur’un da çok büyük katkısı var. Çünkü her yönetmen böylesine bir senaryoyu şekillendiremeyebilir.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MyBlog

7 gün internetsiz yaşamak

                    7 gün boyunca internet olmadan yaşayabilir misin? Eğer bu soru bana 1 hafta önce sorulsaydı cevabım “kesinlikle hayır” olurdu. Gazete sayfalarına bakamamak, en sevdiğim

Devamı   26604