Diğer

İlişkinize şok terapisi uygulayın

Arkadaşlarınızla ilişkileriniz artık çıkmaz sokağa girmiş ve monotona dönüşmüşse, ilişkilerinizde şok etkisi yaratacak küçük sürprizler hazırlamanın zamanı gelmiş demektir.

1- Tarzınıza format atın
Erkekler için tanıdıkları bir kızın farklı giyim tarzına yönelmesi çok alışıldık bir durum değil. Hatta kız arkadaşlarınız için bile bu kural geçerlidir. Arkadaşlarımız bizi hep aynı tarza yapışıp kalacakmış gibi düşünürler ama yeni tarzlar denemenin kimseye zararı olmaz. Üstelik erkek arkadaşlarımızı çok da şaşırtabiliriz. Her zaman kullandığımız renklerden ve tasarımlardan farklı, yeni renkler, yeni modeller, yeni tarzlar deneyerek ona şaşkınlığın kapılarını açabiliriz. Bu noktada New Balance veya Boyner ya da Levis markalarının zengin koleksiyonlarından seçimler yapabilirsiniz.

2- Günlük rutinlerinizi değiştirin
Bizi sürekli telefonda, instagram’da sörf yaparken görmeye alışık arkadaşlarımızı, belki de elimize hiç telefon almadan, tüm gün kitap veya dergi okuduğumuz yeni hobilerimizle şaşırtmak çok etkileyici olabilir. Bunu mutlaka deneyin deriz. Hem kolay, hem etkili.

3- Beklenmedik yerlerden çıkın
Arkadaşlarınız sizi hep sınırlı bir çevrede görmeye alışmış olabilir. Onlara, farklı mekanlarda ve hatta şehirlerde gezdiğinizi, farklı kültürel aktivitelerde bulunduğunuzu gösterebilirsiniz. Hatta bu gezilerinizden siz de büyük keyif alarak kendinize yeni ufuklar açabilirsiniz.

4- Uzmanı olduğu oyunda onu yenin
Sizin oynadığınızı ve sevdiğinizi pek düşünmediği video oyunlarını bir kenara not edin. Örneğin, arkadaşlarıyla çok sık oynadığı futbol oyunları… Konsol başında saatlerce futbol oyunları oynayan erkek arkadaşlarınız, sizin o oyunları pek oynadığınızı düşünmezler. Ama evde, kendi oyun konsolunuz başında birkaç gün alıştırma yapıp kolayca deneyim kazanacağanız bu oyunlarda, erkek arkadaşlarınızı zorlamanız ve yenmeniz çok da zor bir iş değil. Atla deve değil, sonuçta video oyunu. Kızlar futbol oyunu oynamaz/oynayamaz diye düşünmek de nedir canım? Bi iki kere yenin de, ezberleri bozulsun.

5- Planları siz yapın
Buluşmalarda, toplaşmalarda planları genellikle erkeklerin yapacağına, nereye gidileceğine, nerede oturulacağına, ne yeneceğine erkeklerin karar vereceğine dair eski bir inanış vardır, bununla hiç karşılaştınız mı veya denk geldinz mi bilemeyiz. Ama eğer bu eski inanışa gönül vermiş erkek arkadaşlarınız varsa, bir gün tüm planları siz yapın. Sizin karar verdiğiniz yerleri gezin, sizin yaptığınız planları uygulayın, sizin seçtiğiniz yerlerde oturun. “Buse seni tanımakta zorlanıyoruz,” diyen olursa da, “eski Buse öldü, herkese söyleyin yenisi burda,” diye özlü sözünüzü patlatıp kahkaha atmayı da ihmal etmeyin. Yakışır!

Yorum Yapın