Hürriyet treni kalkıyor!

1478 views Yorum yap
alt

altHürriyet Hakkımızdır-Tren Özgürlüktür Treni bu sene yeniden yollara düşüyor. 9 Eylül’de İzmir’den yola çıkıyor. İşte detaylar!

 

 

 

 

 

 

İlk kez geçen yıl yola çıkan ve 45 günde Türkiye’nin içinden demiryolu geçen 43 şehrinde ve 2 ilçesinde insan haklarına dair etkinlikler düzenleyen Hürriyet Hakkımızdır Treni, bu yıl 9 Eylül’de İzmir’den başlayacak yolculuğunu, 29 Ekim’de Haydarpaşa’da tamamlayacak.

Hürriyet Gazetesi ile T.C. Devlet Demiryolları’nın ortaklaşa düzenlediği proje boyunca Tren, tiyatro oyunları, çocuk atölyeleri, fotoğraf sergileri, konserleri, eğitim çalışmaları ile İzmir’i, Kars’ı,  Mardin’i, Tatvan’ı, Muş’u, Diyarbakır’ı, İskenderun’u. Adana’yı, Kayseri’yi, Eskişehir’i, Afyon’u Denizli’yi, Manisa’yı, Burdur’u… kısaca Türkiye’yi boydan boya ziyaret edecek.

Hürriyet Hakkımızdır Treni’nin amacı, “hak” kavramını insanların gündelik hayatına sokmak ve çeşitli etkinliklerle konuyu toplumun gündeminde tutmak ve Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi ve Türkiye’nin de imzalamış olduğu uluslararası sözleşmelerden doğan haklar konusunda toplumu bilgilendirmek ve çeşitli etkinliklerle bu konuyu gündemde tutmak.

2008’de yıl 60. yılını kutlayan Hürriyet Gazetesi, İnsan hakları Evrensel Beyannamesi’nin de 60. yıldönümü olması tesadüfünden yola çıkarak,  “Hürriyet Hakkımızdır” başlığı altında önemli bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. Bu proje kapsamında TCDD işbirliğinde “Hürriyet Hakkımızdır Treni”nin Kars’tan Edirne’ye uzanan ilk yolculuğu gerçekleşti.

Bu yıl neler var öğrenmek için bir sonraki sayfaya tıkla!

 

Sayfalar: 1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir