Halk Dansları Yarışması başlıyor

854 views Yorum yap
alt

alt

Sabancı Vakfı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğiyle bu sene 18.si düzenlenecek olan Türkiye Halk Dansları Yarışması’na başvurular başlıyor. “Türkiye’nin tüm renkleri buraya” sloganıyla yola çıkan yarışmaya başvurular 15 Aralık 2009-29 Ocak 2010 tarihlerinde olacak.

 

 

 

 

 

 

 

 Anadolu’nun tüm renkleri bu yıl yine Türkiye Halk Dansları Yarışması’nda. Halk Danslarının en büyük ve prestijli yarışması, Türkiye’nin 81 ilinden ‘stilize dal’ da hünerlerini sergileyecek toplulukları bekliyor. Başvuruların tamamlanmasının ardından belirlenecek illerde düzenlenecek “Bölge Yarışmaları”nda genel klasmanda finale kalan beş topluluk büyük finalde “Türkiye’nin en iyisi” olmak için yarışacak. Beş topluluk  “Final Ödülü”, beş topluluk “Bölge Ödülü” ve on topluluk da “Katılımı Teşvik Katkısı” alacak. Türkiye Halk Dansları Yarışması’na; kuruluş amacı halk dansları olan veya kuruluş amaçları içinde halk dansları da bulunan dernek, vakıf, spor kulüpleri, belediyeler bünyesinde faaliyetlerini sürdüren topluluklar,  halk Eğitim Merkezleri bünyesinde faaliyetlerini sürdüren topluluklar ve Üniversite toplulukları katılabilir. Eğer sen de folklorla ilgileniyorsan, elini çabuk tutmalısın.  

Başvuru Tarihleri
15 Aralık 2009–  29 Ocak 2010

Başvuru formları İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerinden veya “www.kulturturizm.gov.tr” internet adresinden temin edilebilir. Başvurular sona erdikten sonra topluluklara bölge merkezleri ve yarışma tarihleri bildirilecek.

İlgini çekebilir
alt

Shakira’nın duvar kağıtları için tıkla

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir