Fotoğrafçılıkta retro modası: Lomography

1946 views Yorum yap
alt

alt“Lomography” iki Avusturyalı gencin başlattığı bir fotoğrafçılık akımı. Bizde çok yeni bir konsept olmasına rağmen, yurt dışında alternatif bir fotoğrafçılık akımı olarak oldukça yaygın. Lomography topluğu, yüz binlerce fotoğrafçıdan oluşan bir grup. www.lomography.com web adresine bakarak sen de bu gruba katılabilirsin…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

altAnalog yeniden…
Teknolojik gelişmelere her gün bir yenisi ekleniyor. Yeni ürünler piyasaya sürülüyor, limitler zorlanıyor, kapasiteler artıyor. Gigabyte’lar , Megaherz’ler, Megapixel’ler… Bu baş döndürücü hız bizim de başımızı döndürüyor. Bilgisayarımızı, kameramızı, cep telefonumuzu, fotograf makinemizi bizde olmayan diğerleriyle karşılaştırıyor, bazen “daha iyisinin” ucuzlamasını bekliyoruz, ya da paraya kıyıp “daha iyisini” alıveriyoruz.
Fotoğrafçılığa geldiğimizde de, durum hiç de farklı değil. Bir zamanlar filmler üzerine çektiğimiz kareler hatıra raflarındaki yerlerini çoktan aldı. Artık kimse film üzerine fotoğraf çekip bunu banyo ettirmeyi düşünmüyor bile. Fotoğraf da bütün dünyamızdaki her şey gibi “dijitalize“ oldu.

Sayfalar: 1 2 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir