Diğer

Doğru oyun bilgisayarını seçmenin püf noktaları!

Oyun bilgisayarları artık eğlence sektörünün en önemli bileşenlerine dönüştüler ancak ihtiyacınıza uygun doğru oyun bilgisayarını bulmak kolay bir iş değil.

Twitch’te takip ettiğiniz yayıncının beğendiğiniz oyunları oynamasını seyrederken motive olup siz de oyuna dalmak istiyor olabilirsiniz ama her cihazda her oyunu çalıştırmanın mümkün olmadığını biliyorsunuz. Dijital eğlencenin yeni yıldızları video oyunlarına meraklıysanız, iyi bir oyun bilgisayarı edinmek zorundasınız ve bu cihazları seçmek için şu tavsiyelerimize kulak verin.

Üstelik şu sıralar Metaverse gerçeğinin de hayatımıza dahil olmaya başladığını hatırlayacak olursanız, sanal gerçeklik dünyalarını çalıştırabilecek bir oyun bilgisayarı aslında çok daha büyük bir ihtiyaç.

Video oyunlarının hızla yükseldiği bu yeni dönemde oyun bilgisayarlarının da önemi çok arttı. Peki, doğru oyun bilgisayarını seçmek için bilmemiz gerekenler nedir?

Bu noktada, konsollar veya oyuncu bilgisayarları arasında seçim yapmalısınız. Bizim tavsiyemiz, konsol yerine oyuncu bilgisayarı edinmek olacaktır. Bir kere alınacak ancak çok rahat 10 yıl boyunca heyecanla kullanılabilecek bir MSI laptop sevdiğiniz oyunlara ulaşmanızı kolaylaştıracaktır. Hatta bir MacBook da çok değerli bir oyun makinesine dönüşebilir, stream oyun servisleirni kullanarak oyun oynamak giderek yaygınlaşan bir alışkanlık ve kaliteli ekranlarıyla Macbook’lar da bu konuda başarılılar.

Oyun bilgisayarını seçerken ise, yüksek RAM miktarının hayati öneme sahip olduğunu hatırlamanız gerekiyor. Güçlü işlemci, güçlü ekran kartı herkesin oyun bilgisayarı seçiminde önemli bir kriter olmasına rağmen, hızlı ve bol RAM’e sahip olmayan oyun bilgisayarı gelişmiş oyunlarda mutlaka zorlanacaktır. Dolayısıyla, oyun bilgisayarı bütçenizin tamamını en gelişmiş işlemci ve en gelişmiş ekran kartı içi harcamaktansa, daha çok ve daha hızlı RAM için de bütçe ayırmanız, oyunlardan daha fazla keyif almanıza destek olur.

Ve size, hayatınızı değiştirecek bir tüyo verelim. Eğer video oyunlarına yabancıysanız ama video oyunlarını seven oyuncu bir sevgiliniz varsa, boş vaktini sanat eserleriyle değerlendiren, sanat sever bir insanla beraber olduğunuzu hatırlamaya çalışın. Artık, video oyunlarına bakışınızı değiştirmekte o kadar da zorlanmayabilirsiniz. Hatta eğer henüz video oyunlarını sevemediyseniz, oyun sever arkadaşlarınızdan destek alabilirsiniz. Arkadaşlarınızın İlgi alanınıza uygun, sevebileceğiniz doğru oyunlarla tanıştırmasını sağlayın. Göreceksiniz, siz de bu muhteşem sanat eserlerinden çok etkileneceksiniz.

Yorum Yapın