Diğer

Aşkı arayanlardan, Özgür Çayan

alt

Müzik dünyasında yeni bir isim; Özgür Çayan. Pop rock tarzındaki albümü “ Aşk artık burada oturmuyor” ile dikkatleri üzerine çekeceğe benziyor.  Özgür röportajı için hemen tıkla!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

altAlbüm yeni çıktı değil mi?
     
Albüm daha çok yeni, evet. Gerçi biz ikinci klibimizi çekmeye hazırlanıyoruz şu aralar.
İlk klibi albüme adını veren “ Aşk artık burada oturmuyor” şarkısına çektik. İkinci klibimizi de “Son Nefes” isimli parçaya çekiyoruz.

Klibe geleceğiz… Her şeyden önce müzik hayatına nasıl başladın?

Vallahi kızlara hava atmak için başladım. Hikaye klişe aslında. Ortaokuldayız, boş ders çoktu. Ben de çok az gitar çalabilen bir adamdım. Zamanla her boş derste gitar çalan adam oluverdim. Okul temsilleri falan, derslerden de kaçmamı sağlıyordu gitar çalmak.

Albüm süreci nasıl gelişti peki?

İşte lisede gitar çala çala dolaşıyoruz, hiç bir hava atma fırsatını kaçırmıyoruz o dönem. Üniversitede baktım kızlar yemiyor tek başına gitar çalan tipleri. Bir grup kurup barlarda çalmaya başladım. Hesabımız çıkıp çalıp eğlenmekti arkadaşlarla. 8 sene barlarda çaldım. O sırada kendi şarkılarımı yapmaya başlamıştım, bir ikisini kaydettik, insanlar beğendi.

Ne kadar sürdü albüm kayıtları?

3 yıl kadar sürdü. 2006’da başladık ilk kayıtlara. O parçayı beğenme, yerine yenisini koy derken, aranjör arkadaşlar benden bıktı usandı. O süreçte reklam yazarlığına başladım. Bir yandan kayıtlar sürüyordu, bir taraftan da çalışıyordum. İnsanlar da “çıkar artık şu albümü” diyorlardı. Neyse insanlar delirmeden bitti albüm… Çok uğraştık yani… Çok emek var.

Şarkıların tamamı sana ait, değil mi?

Evet, söz ve müziklerin hemen hemen hepsi bana ait. Cover bir parça da koymadık hepsi yepyeni şarkılar. Coverlar’dan bıktı insanlar bence artık yeni bir şeyler duymak hakları. Çok kafa yoruyorum şarkı yazarlığına, gece nöbetindeyim daima bu yüzden. Geceleri çıkıyor iyi şarkılar. Kendinle başbaşasın tamamen. İç sesler tavan yapıyor gece.

Yorum Yapın