Diğer

5 adımda daha spor, daha şık bir tarz oluşturun

Sportif giyim tarzı yeni keşfedilen bir mucize değil ve bu tarzı uygularken bilmemiz gereken önemli detaylar da var. İşte Sportif şıklık için 5 önemi tüyo.

1- Terletmeyen kumaş seçin
Sportif kıyafetler, daha aktif bir yaşam tarzı düşünülerek tasarlandığı için, bu kıyafetlerin kumaşı genellikle kişinin çok terleyeceği durumları da gözeterek seçilmiştir. Elbise seçerken, ya da tesettür elbise ve tesettür giyim modellerinde, polyester oranı düşük, pamuk oranı yüksek kumaşları tercih etmeye çalışın çünkü aksi durumda vücudunuz rahat nefes alamayacak, çok daha hızlı terleyecek… Üstelik bu ter üzerinizde kurudukça günün ilerleyen saatlerinde kötü bir koku oluşmasına da sebep olabilir.

2- Ayak konforu her şeyden önemli
Birkaç trilyon yıl önceki çağlarda, yeni bir ayakkabı seçtiğinizde, “derisi oturana kadar” ayağa vurması normal sayılırdı. Bu garip toplumsal kabul yüzünden, her yeni aldığımız ayakkabı yüzünden haftalarca ayaklarımızda yarlarla dolaşmak zorunda kalırdık. Ancak modern üreticiler artık bu işkenceye son verdiler. Özellikle sportif yaşam ve giyim tarzında, ayakkabının arkasının vurması gibi durumlar kabul edilebilir bir durum değil. Ayak sağlığınız, yaşam kalitenizi belirleyen en önemli faktördür ve özgürce yürümek, sağlıklı ve aktif bir hayat sürebilmek için spor tasarımlara sahip bir ayakkabı seçmenizi tavsiye ediyoruz.

3- Uygun bir çanta edinin
Eğer spor bir tarz benimseyecekseniz, çantalarınız da büyük önem taşıyor. Telefon, tablet, PC gibi cihazlarınızı, dosyalarınızı sağlıklı ve şık şekilde taşımak için kıyafetlerinizle uyumlu farklı çantalar edinmeniz akıllıca bir seçim olacaktır. Ayrıca, elektronik cihazlarınızı koruyacak özel kılıflara, kablolarınızı saklayabileceğiniz özel kılıflara sahip olması da tercih edeceğiniz çantalar için önemli bir kıstas.

4- Peki ya çanta taşımak istemeyenler?
Sportif bir hayat biçiminde ağır ve hantal çantalara fazla yer olmaz. Eğer mümkünse büyük cepli pantolonlar veya paltolar, cüzdan ya da diğer eşyalarını taşımak için gerekli alanı sağlayacaktır. Ama elbette bazen çanta taşımak da kaçınılmaz olabilir. Bu noktada tarzınıza uygun pratik bir çanta işinizi çok kolaylaştırır.

5- Dijital ihtiyaçlarınızı göz ardı etmeyin
Kendinize sportif bir tarz kurgularken, dijital ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Spor salonuna bile giderken, şarj kablonuzu yanınızda taşımak isteyebilirsiniz. Aksiyon kameraları, selfie stickler ve hatta gimbal’lar artık hayatın bir parçasına dönüşmüş durumda. Kıyafetlerinizin bu cihazlara da uyumlu olması gerekecek.

Efsane Kasım ayına girmişken, heyecan verici indirimler ve kampanyaları da değerlendirerek alışveriş ihtiyacınızı tamamlayabilirsiniz. Hepsiburada’nın Efsane Cuma indirimlerinde New Balance veya Adidas gibi ünlü markaların ürünlerini çok uygun fiyatlara bulabilirsiniz. İndirimleri kaçırmamak için Hepsiburada’yı takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

Yorum Yapın