Ajanda

Yılbaşında onun için en güzel hediyeyi seç

Yılbaşı yaklaşıyor ve gördüğümüzde kalbimizi, heyecanla dolduran, yüreğimizi ısıtan, yüzümüzü güldüren o insanı tabi ki unutmayacağız. Hem erkek arkadaşımıza, hem de yakın dostlarımıza, aile bireylerimize, kardeşlerimize, kuzenlerimize hediye seçmenin zamanı geldi. Çünkü hiç bitmeyecekmiş sandığımız 2020 bitiyor ve heyecanla beklediğimiz 2021 nihayet geliyor. Bunun şerefine, herkesi hediyelerle sevindirmeyeceğiz de, daha ne zaman hediye alacağız?

Yılbaşı dönemi her zaman hediyelerle güzelleşen, anlam bulan, heyecanla hediye paketlerini açtığımız sıradışı bir dönemdir. Bu yıl pandemi nedeniyle daha da zor geçen bir senenin ardından, yeni yılın gelişini kutlamak hepimize büyük bir moral kaynağı olacak. Gelin bu yılbaşında, sevdiklerimizi hediyesiz bırakmayalım ve erkek arkadaşımızdan, sevdiğimiz dostlara, aile bireylerimizden, komşularımıza kadar, sevdiğimiz herkesi hediyelerle mutlu edelim.

Yılbaşı hediyesi denildiğinde herkesin kalbinde tatlı bir heyecan canlanır. Şans getirmesi için geleneksel olarak tercih edilen kırmızı külot ile yüzünü güldürdüğümüz sevdiklerimize elbette külot dışında hediyeler seçmek de önemli.

Sık sık pijama partilerinde bir araya geldiğimiz kız arkadaşlarımıza güzel pijama takımları seçebiliriz. Ya da ilgi alanlarına göre farklı hediyeler de armağan edebiliriz. Ama özellikle pijama partilerinde en özel sırlarımızı paylaştığımız sistalarımız için mutlaka bir pijama takımını hediye paketi içine koymak çok anlamlı olacaktır.

Aile bireylerimiz için yine ilgi alanlarına uygun hediyeler seçmeyi unutmamalıyız ama lütfen annelerimize mutfak gereçleri hediye edip onları mutfakta çalışmaya mahkum gördüğümüz mesajını vermeyelim. Bunun yerine, eğer bütçemiz yetiyorsa, akıllı bir telefon veya spor yapıp sağlıklı kalmayı unutmaması için bir akıllı saat tercih edebiliriz. Ev işlerinden ve günlük koşturmacalardan spora vakit bulamayan annemiz ve hatta babamız için de adım sayan, kalp ritmi ölçen bir akıllı saat hoş bir hediye olabilir.

Bütün gün video oyunları ile oynayan minik kardeşimize alınabilecek en güzel hediye ise, ekran başından kalkıp kitap okumanın tadına varması için, yaşına ve ilgi alanlarına uygun, çok sürükleyici bir kitap olabilir. Mümkün değil, bilgisayarın başından kalkıp roma okumaz diyorsanız, sevdiği oyunlar hakkında yazılmış romanlar olduğunu hatırlatmış olalım. Biraz araştırmayla bu kitaplara ulaşabilirsiniz.

2020 bitiyor ancak bu yıldan edindiğimiz dersler bir ömür bizimle beraber olacak. Belki bu yıl alacağımız/vereceğimiz hediyeler de tüm sevdiklerimizin hayatında, ömür boyu saklayacakları, baktıkça 2020’nin zor günlerini ve bu zor yılda insanların birbirine karşı gösterdiği büyük dayanışmayı hatırlayacağı çok daha anlamlı bir hediye olacak.

Yorum Yapın