Ajanda

Yeni bir kardeşe hazırlanma rehberi

Kardeş sahibi olacağınızı öğrendiniz ve çok da sevindiniz. Şimdi bu güzel haberler beraber, eve gelecek minik bebek için hazırlanma zamanı. Peki neler yapmalıyız?

1. Annenize güven verin
Anneniz, yeni bir bebek sahibi olacakken, o bebeğin yükünü nasıl taşıyacağını düşünerek endişe ediyor olabilir. Bu da onun ve bebeğin sağlığını riske atabilir. Annenizin büyük kızı olarak ona destek olun ve zorlu süreçlerde ona yardımcı olacağınızı hissettirin.

2. Annenize alışveriş fikirleri verin
Anneniz bebek için alışveriş ve hazırlık yapmak için hala eski yöntemleri kullanıyor olabilir. Ona internetten ihtiyacı olacak faydalı ürünler bulun ve linkleri paylaşın. Hatta harçlıklarınız yetiyorsa bazı küçük ürünleri siz de hediye olarak alabilirsiniz. Chicco gibi markaların anneler için çok faydalı ürünler geliştirdiğini hatırlamalısınız.

3. Yeni bebek için oda hazır mı?
Yeni bir bebek demek, onun uyuması için bir oda ihtiyacı doğması anlamına geliyor. Evde boş bir oda varsa, orası bebek odası olarak hazırlanabilir. Ama her şekilde bebeğin birkaç ay boyunca annenizle aynı odada uyumasına da hazır olun. Anne babanız bunun için eve bir park yatak alabilirler. Onlara bebeğin sağlıklı şekilde uyuması için destek olacağınızı hissettirin. Böylece endişeleri azalacaktır.

4. Puşet taşımak ağır bir iştir
Bebekle beraber hayatınıza bir puset gerçeği girecek. Bu bebek arabaları, anne babanızın bebekle dışarıda dolaşabilmesi için çok önemli bir araç. Ancak ne var ki aynı zamanda ağır bir araç. Anneniz aynı zamanda bebeği kucağında taşırken bebek arabasını merdivenden, arabadan indirip çıkarmakta zorlanabilir. Eğer gücünüz yetiyorsa, anneniz için bebek arabasını taşımaya yardımcı olmayı düşünebilirsiniz.

5. Bebek bakımı kitapları edinin
Hem annenize destek olmak için hem de kardeşinizin sağlığı için, bir bebeğin büyürken yaşayacağı süreçleri, eğitimi için yapılması gerkenleri anlatan kitapları okuyabilir, videoları izleyebilirsiniz. Böylece son derece kırılgan ve hassas bir canlı olan bebeğin büyüyeceği zamana kadar geçecek süreçte kardeşinize daha sağlıklı şekilde sahip çıkabilirsiniz.

Yorum Yapın