Ajanda

Ve buluşma zamanı geldi, peki biz hazır mıyız?

Bazen ani veya sürpriz gelişen arkadaş buluşmaları veya hiç beklemediğiniz bir randevu için hızla hazırlanmak gerekebilir. Peki böyle durumlar için hazır mısınız?

1- Her zaman bir acil durum kıyafetiniz olsun
Gardırobunuzda sürekli giydiğiniz, çıkardığınız, ayna karşısında deneye deneye seçtiğiniz sayısız kıyafetiniz olabilir. Ama acil durumlar için, yani acil bir toplantı, bir buluşma, ya da uyuya kaldığınız için işe geç kalıp da evden hızla çıkmak zorunda olduğunuz anlar için, her ortama uyacak, her ortamda şık durabilecek şekilde hazırlanmış ve elbise kılıfı içinde hazırda bekleyen bir kıyafetiniz olsun. Mevsime göre, bir kışlık elbise, kabanlar, hatta yağmurlu havalarda pratik ve rahat bir tarz tercih edenler için erkek yağmurluk modelleri bile tercih edilebilir. Bu gömlek o pantolonla uydu mu, bu ceket o eteğe yakıştı mı diye düşünmenize gerek kalmadan, elbise kılıfınızın fermuarını açtığınız gibi giyip içiniz rahat şekilde evden çıkabileceğiniz acil durum kıyafetiniz dolabınızda durdukça, kolay kolay hiçbir yere gecikmezsiniz. Bizden söylemesi. Bu önlem, bir gün mutlaka hayatınızı kurtaracak.

2- Powerbank hazırda dursun
Garip ama gerçek, ne zaman acil bir işiniz olsa, cep telefonunun şarjı biter. Telefonu şarj edebilmek için oradan oraya koşturmak da pek konforlu bir durum değil. Çekmecenizde hatta çantanızda her zaman dolu bir powerbank bulunması, acil durumlarda hayatınızı kurtaracak bir önlemdir.

3- Epilasyon aleti kasada saklamak için değildir
Epilasyon aleti tüm aparatları ile beraber, fişe taktığınız anda acil şekilde kullanılabilecek durumda, çok yakında ve pratik bir noktada olmalı. Elbette, banyoya giren herkesin hemen görebileceği bir noktada olmak zorunda değil ama evden çıkmadan önce iş yoğunluğunda son günlerde ihmal ettiğiniz küçük ayva tüylerini çat diye alabilecek bir konumda durması da hayat kurtarıcı olacaktır, hatırlatırız.

4- Şarjlı diş fırçası kahve lekelerinin düşmanıdır
Eğer henüz şarjlı diş fırçası kullanmadıysanız ve klasik, plastik manuel diş fırçalarını kullanmaya devam ediyorsanız, şu küçük bilgi aklınızda dursun. Hiçbir insanın bileği, şarjlı diş fırçalarının sağladığı yüksek frekanslı temizleme hareketini taklit edemez. Siz normal bir fırçayla dişlerinize dakikada 100-200-300 fırça darbesi ancak atabilirsiniz ama şarjlı diş fırçaları için bu rakam binlerce darbeye ulaşır. Bu da, dişinizde kalan çay ve kahve lekeleri gibi rahatsız edici görüntülerin saniyeler içinde temizlenmesi anlamına gelir. Özellikle de kahve lekeleri için etkili bir diş kremiyle şarjlı diş fırçası bileşimi, kahve/çay/nikotin nedeniyle rengi değişmeye başlamış dişleri beyazlatmak için en pratik çözümdür. Acilen bir toplantıya çağrıldığınızda veya hızla evden çıkmak üzereyken dişlerinizde kahve lekeleri gördüğünüzde pişman olmamak için, o fırçanın daima şarjda ve full dolu olduğundan emin olmaya çalışın.

5- Bir saç maşası bazen saatlerce kuaför bakımına bedeldir
Kıyafetler tamam, epilasyonu saniyeler içinde hallettiniz, dişler de bembeyaz oldu… Peki ya saçlar? Aynı epilasyon aleti gibi, saç maşası da banyoda veya makyaj aynanız önünde, pratik bir pozisyonda olmalı. Böylece onu hızla fişe takıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Saçınızın uzunluğuna göre, sadece birkaç dakika sürecek bir maşa operasyonu ile saçlarınız kuaförden yeni çıkmış kadar bakımlı görünebilir. Artık kendinize daha çok güvenerek, içiniz rahat şekilde o toplantıya veya görüşmeye gidebilirsiniz. Emin olun, o acil durumda bile kendinize gösterdiğiniz özenle herkesi hayran bırakacaksınız.

Yorum Yapın