Ajanda

Okul hazırlıkları başlasın!

Nihayet okula kavuşuyor olabilir miyiz! Çünkü lütfen olsun. Kim derdi ki, her sabah zorlana zorlana uyanıp, bugün gitmesem ne olur diye düşüne düşüne servise bindiğimiz okulu özleyeceğiz? Ama arkadaşlarımızdan ayrı kaldığımız, aylara sokağa bile çıkamadığımız, dersleri televizyondan ve internetten takip etmek zorunda kaldığımız pandemi süreci bize okulun değerini bir kere daha hatırlattı. Şimdi hazır okulların yeniden açılması ve derslerin başlaması gündemdeyken, bu mutlu haberi kutlamak için okul alışverişimize de gereken özeni gösterme vaktidir. O halde, okul hazırlıkları başlasın mı?

Okul yoğunluğundan şikayet ettiğimiz, sabahları uyanmak istemeyip de anneminize, 5 dakika daha yalvardığımız o eski güzel günleri hatırladıkça içinizi bir hüzün kaplıyor mu?

Okulumuzun koridorlarını bile özlediğimiz, sıramızda bir kez daha oturmak için gün saydığımız karantina günleri nihayet bitti ve hatta okulumuza kavuşacağımız günler de çok yaklaştı. İnsan şimdi düşündükçe, derste sistalarıyla dedikodu yapmaya kalktığı için öğretmeninden yediği o ince ayarları bile özlüyor.

Evet, karantina altında dahi okuldaki WhatsApp gruplarımız bir an bile susmadı, dedikodudan, muhabbetten, goygoydan bir an bile geri kalmış değiliz ama insan yine de o koridorları, o teneffüsleri, o sınıftaki laf çakmalı geyikleri özlüyor, değil mi?

Müdür yardımcısından, formanın şekli, gömleğin düğmesi, kravatın düğümü, saçın tokası, koldaki bileklik, ayakkabının bağcığı için yine ayak üstü laf yemeye razıyız, yeter ki okulumuza yine kavuşalım, değil mi?

O zaman gecikmeyelim ve okul hazırlıklarına başlayalım. Öncelikle kırtasiye ihtiyaçlarımızı tamamlayalım. Cilt cilt defterler, renkli renkli kalemler, silgiler, yepyeni gıcır gıcır bir okul çantası, ders kitaplarımız, cetveller, kalem kutuları… Tüm kırtasiye ihtiyacını hepsiburada kırtasiye bölümü üzerinden kolayca sipariş edip kapımızdan teslim alabiliriz. Ama hazırlıklı olun, o kadar çok seçenek var ki, insan bu kadar çok güzel ve etkileyici ürün arasında seçenek yapmaya kıyamıyor, hepsini de almak istiyor.

Fakat, bu yıl her zamankinden daha sıkı ders çalışmamız da gerekecek, bunu da unutmayalım. Pandemi nedeniyle geçen sezonda çok zor bir süreç yaşadık ve eğitimimiz için belki tam anlamıyla üzerine eğilemediğimiz noktalar da kaldı. Bu sene tüm eksiklerimizi de tamamlayıp, geride kaldığımız konuları da hakkıyla öğrenmek için ekstra bir çaba sarf etmek zorunda kalacağız. Dolayısıyla odamızdaki çalışma masası da büyük önem kazanıyor. Derli toplu bir çalışma masası için çekmeceleri yeterli, boyutları yeterli, bizi yormadan başında saatlerce oturabileceğimiz bir çalışma masası ve hatta yeni ve daha konforlu bir çalışma sandalyesi de mutlaka gerekli olacaktır. Evdekilerle okul hazırlığını konuşurken, çalışma masası konusuna da dikkat çekmek gerekiyor.

O zaman, temennimizi de yapalım…. Bir daha hastalıklarla, salgınlarla sınanmadan, arkadaşlarımızdan ve okulumuzdan kopmadan, karantinalar altında kalmadan mutlu, dolu dolu, sağlıklı ve üretken bir yaşam geçireceğimizi umarak, yeni okul yılımız hepimize kutlu olsun.

Yorum Yapın