Ajanda

Modanın başkentinden huzur dolu ülkelere uzanan yolculuk: Paris ve Benelüks

Dünya modasına yön veren şehirlerden biri olan Paris, aynı zamanda zarafetin ve estetiğin merkezi konumunda. Birbirinden ünlü kozmetik markalarının, giyim mağazalarının ve ünlü tasarımcıların odağında bulunan Paris; bu bağlamda alışveriş yapmak için dünyanın en ideal yerlerinden biri. Aynı zamanda Eyfel Kulesi gibi ikonik destinasyonlara ev sahipliği yapan Paris, keşif dolu bir tatil olanağı sunmakta. Peki Paris’i gezdikten sonra Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’un oluşturduğu coğrafi bir birlik olan Benelüks’ü keşfetmeye ne dersiniz? İşte sizleri özel nüansları ile şaşırtacak olan Paris Benelüx turu rehberi.

Gezilerinizi Paris Moda Haftası’na Göre Planlayın!

Moda ve güzellik kapsamında dünyanın en büyük organizasyonlarından birinin Paris Moda Haftası olduğunu söylemek mümkün. Fransız Moda Federasyonu tarafından organize edilen bu etkinlik, iki farklı tarihte gerçekleştirilmekte. İlkbahar/ yaz koleksiyonlarının eylül ile ekim arasında sunulacağı organizasyonun sonbahar/ kış koleksiyonu ise genellikle mart ayında tanıtılıyor. Bu doğrultuda sürprizlerle dolup taşan Paris turu planlamanızı bu tarihlere göre yapmanızda fayda var. Gelecek sezonun en trend modellerini keşfedebileceğiniz Paris Moda Haftası, aynı zamanda birçok ünlü ismi de yakından görebilmenize olanak tanıyor. Bu bağlamda Paris turu 2022 yılında da bu sayede çok tercih edildi. Eğer siz de “Moda benden sorulur!” diyorsanız bu fırsatı sakın kaçırmayın.

Alışveriş Tutkunlarına Müjde: Paris’te Yok Yok!

Dünyada alışveriş denildiği zaman akla gelen ilk yerlerden biri şüphesiz Paris. Butik mağazalardan ünlü markaların şubelerine varan geniş bir alışveriş rotası skalasına sahip olan Paris caddelerinde neredeyse aradığınız her ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Özellikle bazı mağazalarda öyle ürünler var ki, eşine benzerine başka yerde rastlamanız pek mümkün değil. Paris gezileriniz sırasında alışveriş için ilk durağınız mutlaka Avenue Montaigne olmalı. Evet, bu rota oldukça pahalı bir yer. Ancak bu destinasyona ücretsiz giriş yapabileceğinizi unutmayın. Dolayısıyla satın almasanız bile yepyeni ürünleri görmek için bu rotaya mutlaka uğrayın. Ayrıca Chanel’den Prada’ya, Armani’den Bvlgari’ye varan birçok mağazanın bulunduğu bu komplekste mola verebileceğiniz şirin kafeler de mevcut.

Paris’te alışveriş için ikinci durağınız ise Şanzelize. Champs-Élysées ismiyle bulabileceğiniz meşhur cadde, boydan boya alışveriş mağazaları ile dolu. Günün her saatinde kalabalık olan Şanzelize Caddesi, hemen her tarza yönelik ürünleri bulabileceğiniz bir destinasyon. Bunun yanı sıra Haussmann Bulvarı, Le Printemps ve Le Bon Marche de Paris’te modanın kalbinin attığı yerler arasında.

Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’un Cazibesini Keşfedin

Benelüks tabirini daha önce duymamış olabilirsiniz. Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’un birleşimini niteleyen bu tabir, aslında bir ülke değil bölgeyi ifade etmekte. Dolayısıyla Paris’i gezdikten sonra sizi birbirinden ünlü destinasyonları, farklı kültürleri ve huzur dolu rotaları keşfetme fırsatının beklediğini unutmayın. Belçika ve Lüksemburg gibi rengarenk rotaları içeren Benelüks turu 2022 sayesinde unutulmaz bir Avrupa seyahati deneyimine sahip olabilirsiniz. Tur kapsamındaki kaçınılmaz duraklardan biri elbette Brüksel. Burası daha çok mimari yapılarıyla ve otantik sokaklarıyla ünlü bir Belçika şehri. Ülkenin en meşhur yerlerinden biri ise şüphesiz Grand Place. Devasa bir meydana sahip olan bu destinasyonun hemen karşısında görkemli yapısıyla hayranlık yaratan belediye binası ön plana çıkıyor. Dolayısıyla gezilere buradan başlamak en doğru karara dönüşüyor.

Brüksel’den Lüksemburg’a Uzanan Unutulmaz Bir Yolculuğa Katılın!

Estetik ve sanat tutkunları için Brüksel’de öyle bir yer var ki görünce hayran kalacağınıza eminiz: Royal Museums of Fine Arts. Türkçeye adı Kraliyet Güzel Sanatlar Müzeleri olarak çevrilebilen bu destinasyonun bünyesinde pek çok müze bulunuyor. Sanat eserlerini yakından inceleyebileceğiniz müzede Rene Magritte’in eserleri karşısında hayranlığınızı gizleyebilmeniz mümkün değil. Birbiri ardına sıralanan müzeleri gezdikten sonra biraz da alışveriş yapmayı dilerseniz doğrudan Marollen’e gitmelisiniz. Özellikle vintage ürünleri bulabileceğiniz bu bölgede birçok bit pazarı bulunmakta.

Brüksel’den sonra Lüksemburg’a geçince sanki hiç ülke değiştirmemiş gibi hissedebilirsiniz. Gotik yapıları ve romantik atmosferiyle ünlü olan Lüksemburg’da The Old Quarter adı verilen otantik mahalleyi mutlaka görmelisiniz. Bourscheid, Larochette ve Vianden kaleleri gibi görkemli yapıları görmeden Lüksemburg’dan dönmek istemeyeceğinize hiç şüphe yok! Kısacası en ucuz Benelux Paris turu fırsatları ile siz de tatilin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz!

BU BİR REKLAMDIR.

 

Yorum Yapın