Ajanda

Kızlar, 14 Şubat kapımıza dayandı, hediyeler hazır mı?

Bir Sevgililer Günü daha geldi ve artık hediye seçme dönemine girdik. Son derece heyecanlı ve kıpır kıpır geçecek bu dönemde, sevdiğimiz insana doğru hediyeyi seçmek için sayısız ürünün arasında dolaşacağız. Peki herkesi mutlu edebilecek güzel hediyeler bulmak için nelere dikkat edeceğiz?

Sevgililer Günü için hediye seçerken hepimiz heyecanlanıyoruz ve birbirinden güzel sayısız ürün arasında seçim yapmakta zorlanıyoruz. Üstelik bunun bir de hediye alma süreci var ki, karşıdan gelecek hediyenin ne olabileceğini de düşünmek ayrıca bir heyecan  kaynağı olmuyor mu?

Eğer erkek arkadaşınız için bir hediye seçmeye çalışıyorsanız, spor yaparken veya günlük yaşamında giyebileceği şık bir Nike ayakkabı, ya da eşofman harika bir seçim olabilir.

Tabi hediye seçerken, sadece erkek arkadaşınızı değil, belki annenize, kardeşinize, sevdiğiniz arkadaşlarınıza da “seni seviyorum” hediyesi almak isteyebilirsiniz. Belki şık Penti ürünlerinden bir  hediye seçebilirsiniz veya o kişinin sevdiği hobilerine dair bir seçim yapabilirsiniz. Ama hobilere dair bir hediye seçmek çok dikkatli bir inceleme ister. Aslında, hobilere yönelik bir hediye almak, çok tehlikeli bir iştir. Peki neden mi?

Çoğu insan hobilerine dair gerekli olan araç gerece, önemli ürünlere zaten sahiptir. Sizin ona alacağınız hediye, o kişinin elinde zaten olabilir. Hatta çok daha iyisine de sahip olabilir. O kişiyi heyecanlandırmak için, kendisinin ulaşamadığı kadar nadir veya pahalı bir hediye seçmek gerekebilir. Dolayısıyla, birinin hobilerine, özel ilgi alanına dair hediye seçmek son derece zordur. Kısacası, kıyafet ve giyim ürünleri her zaman kullanılabilecek, fazlasının zarar vermediği hediyeler olarak her zaman geçer akçedir.

Bu arada, evde anne ve babanıza Sevgililer Günü için hediye almaya karar verirseniz, özellikle küçük kardeşiniz varsa, onu da ihmal etmemenizi tavsiye ederiz. Küçük kardeşlerin, büyüklerinden hediye alması, sevgi dolu sağlıklı bir büyüme süreci için önemli bir psikolojik destektir. Bu küçük bilgi de aklınızın bir köşesinde kalsın.

Paketlemeye dikkat

Hediye seçmenin yanında, hediye paketlemenin de ayrıca özen gerektirdiğini unutmamak gerekiyor. Bir hediye seçerken, onu nasıl paketleyeceğinizi, paketi nasıl süsleyeceğinizi de düşünmenizi ve gerekiyorsa buna uygun paketleme, ambalaj ürünleri sipariş vermenizi tavsiye ederiz. Ambalajı seçerken genellikle kırmızı renk tercih edilir ama size küçük bir sır verelim, klasik Sevgililer Günü rengi olan kırmızı yerine, sevdiğiniz kişinin sevdiği renklere uygun bir ambalaj yaparsanız, hediyenin yaratacağı heyecan çok daha fazla olabilir.

Yorum Yapın