Ajanda

Kardeş sahibi olmaya hazır mısınız?

Aileler bazen, ilk çocuğun doğumunun ardından uzun zaman geçmesine rağmen yeni bir çocuk sahibi olabilirler. Peki siz böyle bir durumda, eve gelecek kardeşinize hazır mısınız?

Eğer ailenize yeni bir bireyin geleceği haberini aldıysanız, bu mutlu haberin sevinci yanında, kardeşinizle yaşamaya da hazırlamanız gerekir. Özellikle de annenizin uzun bir aradan sonra yeniden doğum yapması ve küçük bir bebeğin sorumluluğunu üstlenmesi onun için çok yorucu olabilir. O nedenle, küçük kardeşinizin bakımını üstlenirken annenize destek olacağınızı hissettirmek onu çok mutlu edecektir. Unutmayın ki, anneniz hem yeni bir bebek sahibi olmanın mutluluğunu yaşarken hem de sizin kardeşinize vereceğiniz tepki konusunda endişeleniyor olabilir. Bu da onun sağlığını olumsuz etkileyebilir. Dolayısıyla, gelin annemize güzel sürprizler yaparak, ona destek verdiğimizi hissettirelim.

1- Şık bir elbise
Hamileliği boyunca bedenindeki değişimlere uygun şekilde, anneniz için yeni yeni elbise modelleri seçmek, onu çok mutlu edebilir. Çünkü buna ihtiyacı olacak ve siz de onun şartlarını anladığınızı annenize hissettirerek endişelerinin azalmasını sağlayabilirsiniz.

2- Bebeği uyutmak önemli bir iştir
Bebeklerin büyümek için uyumaya ihtiyacı olur ama çoğu da hayatı keşfederken uyumayı pek istemezler. Annenizin en çok enerjisini, onu uyutmaya çalışmak alabilir. Anneniz için, ana kucağı modelleri arasında biraz araştırma yapıp ona uygun ana kucaklarını seçmeye yardımcı olmanız, annenizin de işini kolaylaştıracaktır.

3- Çanta
Rahat ve pratik bir çanta, bebek malzemelerini taşırken annenizin işini çok kolaylaştırır ve böyle bir hediye almak onu çok mutlu edebilir.

4- Yeni bir terlik
Hem hamilelik döneminde hem de sonrasındaki dönemde, annenizin yükünü taşıyacak olan ayakları biraz şımartılmayı hak ediyor. Onun için alacağınız Crocs terlik gibi konforlu bir hediye annenizin hayatına büyük konfor katabilir.

5- Not defteri
Eğer çalışan bir anneniz varsa, muhtemelen ev ofis düzeninde de işlerini yürütüyorsa, sık sık evin ve işyerinin yoğunluğu arasında bazı detayları not alma gereği duyuyordur. Şimdi artık notlar akıllı telefonlarda alınıyor diyebilirsiniz ama emin olun, kağıt kalem notların pratikliği hala çok popüler. Üstelik hamilelik süresince, pek çok detayı planlaması gerekecek anneniz için iyi bir yardımcı olacaktır.

6- Diz üstü tepsisi
Eğer  home office şeklinde çalışan anneniz hala diz üstü bilgisayarını dizlerinin veya yastığının üzerine koyuyorsa, bu işkenceye son verme zamanınız gelmiş demektir. Üstelik hamileyken sürekli uzanmak zorunda olacağı için ona, bilgisayarını üzerine koyabileceği konforlu bir diz üstü tepsisi almayı da düşünebilirsiniz.

Yorum Yapın