Ajanda

Hala akıllı saat kullanmayanlar için 5 ikna edici neden

Akıllı telefonlar pek çok dijital ihtiyacımıza cevap veriyor olabilir ama günlük yaşamlarımız artık akıllı saatleri de bir ihtiyaç haline dönüştürdü. Hayatımızda telefonların yeterli olmadığı pek çok alan var ve bu noktalarda akıllı saatlerin desteğine ihtiyaç duyuyoruz.

1- Kap ritminiz gözünüzün önünde olsun
Spor yaparken kalp ritmimizi gözetmek önemli bir ihtiyaç. Hem yağ yakmak hem de kas geliştirmek için kalp ritmi önem kazanıyor. Yağ yakmak için belli bir seviyenin üzerine çıkarken, kalbimize zarar vermemek için de belli bir ritmin altında kalmak durumundayız. Çoğu akıllı saat modellerinde yer alan sensörler kalp ritmini ölçerek spor yaparken sürekli kalbinizi kontrol etmenizi sağlıyor.

2- Yapay zekalı dijital asistan
Merak ettiğiniz her şeyi artık yapay zekalı dijital asistanlara sorabiliyoruz. Gideceğimiz adres için rota, günün hava durumu, döviz’in fiyatı, borsanın durumu, TV’deki dizinin yayın saati, sevdiğimiz sanatçının son şarkısı… Ne bilmek, ne duymak istiyorsanız, dijital asistanlar size o bilgileri bulup getiriyor. Ve tahmin ettiğiniz gibi, dijital asistanlar en pratik şekilde, akıllı saatlerde çalışıyor.

3- En pratik müzik çalar
Spor yaparken, koşarken hatta yüzerken, gezerken, otomobil sürerken müzik dinlemek için ideal bir müzik çalardır. Su geçirmez bir çift Bluetooth kulaklığınız da varsa, son nesil su geçirmez akıllı saat modelleriyle hem yüzüp hem müzik dinleyebilir, üstelik yüzme hızınızı, kalp ritminizi, performansınızı da ölçebilirsiniz. Dahası, bu verileri Runtastic gibi spor uygulamalarında ve sosyal medya hesaplarınızda da paylaşabilir, süksenin zirvesine tırmanabilirsiniz. Yetmedi mi? Daha da iyi bir sebep verelim. Dünyanın diğer ucundaki arkadaşlarınızla, yüzme yarışı yapabilirsiniz. Runtastic ve benzeri uygulamalarda birbirinizi arkadaş olarak ekledikten sonra, yüzme derecelerinizi birbirinizle yarıştırıp, dijital yüzme yarışları düzenleyebilirsiniz. Ancak elbette saatinizin üreticisinin yaptığı su geçirmezlik uyarılarını dikkate almanızı tavsiye ederiz.

4- Eller serbest konuşma
Telefonla konuşmak için artık çoğumuzun telefonu elimizde tutmaya ihtiyacı yok. Cebimizde veya çantamızda duran telefonu kablosuz bir kulaklıkla eşleştirip görüşmelerimizi telefonlarımız çantamızdayken de yapabiliyoruz. Ancak akıllı saatler bu fanteziyi bir adım daha ileri taşıyor. Kolumuzdaki saat telefonla eşleşmişken telefon veya WhatsApp gibi uygulamalar üzerinden gelen görüşme çağrılarını direkt saat üzerinden cevaplayabiliyoruz ve hatta bileğimizdeki saate, “Ceren’i ara” komutunu vererek Ceren’e birkaç saniye içinde ulaşabiliyoruz. 10 yıl önce anlatsak, “hadi canım,” diyeceğiniz şeyler değil mi bunlar?

5- Çok şık!
Evet, garip ama gerçek, dijital bir saat eskiden insanın kolunda teknolojik bir kirlilik gibi görünebilirdi ama bugün çoğu akıllı saat, üzerlerine dijital olarak eklenebilen farklı skin’lerle, tarzımızı güçlendiren bir aksesuara dönüşüyor. Kıyafetimize, aksesuarlarımıza, tarzımıza uygun renk ve motiflerden oluşan bir skini seçip, kolumuzdaki dijital asistanı çok çekçi bir aksesuara dönüştürebiliyoruz.

Ve size altın değerinde bir tüyo verelim. Aradığınız her şeyi bulabileceğiniz online alışveriş platformu Hepsiburada.com’da Babalar Günü yaklaşıyorken, en güzel babalar günü hediyesi için arama yapabilirsiniz. Laptop fiyatları hakkında incelemeye yapmak veya Samsung tablet almak isteyenlere platformu ziyaret etmelerini tavsiye ederiz.

Bu bir reklamdır.

Yorum Yapın