Ajanda

Daha kullanışlı bir oda mümkün!

Bir zamanlar prototip genç kız odasında, pembe mobilyalar ön plandayken kızları pembe hayaller içinde yaşayan insanlar olarak gören bakış açısı artık tüm dünya kültürlerinden siliniyor. Peki artık sağlıklı birer birey olarak yetişecek genç kızların odaları nasıl şekilleniyor? İşte, hayatınızı güzelleştirecek birkaç tavsiye.

1 – Çalışma masasını odağa koyun

Sağlıklı bir genç kızın odasında, odak noktasının çalışma masası olması gerekir. Öğrencilik uzun bir süreç ve 6 yaşından itibaren, belki de 22-23 yaşına kadar, 16 sene sürecek bir eğitim hayatında başarıyı yakalamak için odaklanarak ve özenerek ders çalışmak gerekiyor ki bu yüzden çalışma masasının rahat, ferah, konforlu olması hayatınızı kolaylaştıracaktır.

2 – Kitaplığınızı es geçmeyin

Dijital dünya hızla gelişiyor ve kitaplar artık elektronik ortama dönüyor ancak hala önümüzdeki en az 25 sene, yani çeyrek asır boyunca,  kağıt kitaplara yoğun olarak ihtiyacımız olacak. Ders kitaplarını veya okuduğunuz kitapları, dergileri, arşivinizi, notlarınızı saklamak için mutlaka düzenli bir kitaplığa ihtiyacınız olacak.

3 – Oyun köşesi

Şimdi bunu duyduğunuza inanamayacaksınız ama bir zamanlar, video oyunlarının sadece erkek çocuklarının ilgi alanı olduğuna dair anlamsız ve saçma sapan bir inanış vardı. Oysa bugün biliyoruz ki, video oyunları birer sanat eseridir ve bu etkileyici sanat eserleri aynı zamanda çok sürükleyici ve doyurucu bir eğlence kaynağıdır. Ders çalışmaya mola verip dinlenmek, eğlenmek istediğiniz saatler için odanıza bir oyun köşesi yerleştirmenizi de tavsiye ederiz. PS5 gibi etkileyici bir konsol da bu köşeye yakışır.

4 – Dijital köşe

Video oyun köşesinin yanında, diğer elektronik ve dijital cihazlarınızı da yerleştireceğiniz minik bir alan yaratmanızı tavsiye ederiz. Böylece odada her köşeye elektrik kabloları döşemek zorunda kalmadan daha derli toplu bir oda tasarımı yapabilirsiniz. Dijital köşede, tablet, akıllı saat, telefonunuz için şarj istasyonlarınız, kulaklığınız, müzik sisteminiz, hoparlörleriniz yer alabilir. Bu arada tüm bu cihazlara, örneğin akıllı televizyonunuza, tabletinize, müzik sisteminize telefonunuzdan ulaşıp kontrol etmenizi sağlayacak uygulamaları da yükleyerek odanızı daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Odanızda köklü bir değişim yaparken ihtiyacınız olabilecek tüm ürünleri Hepsiburada.com platformunda uygun fiyatla bulabileceğinizi de hatırlatalım. Ayrıca yılbaşının yaklaştığını da unutmayın, yılbaşı hediyesi seçmek için de Hepsiburada.com’un zengin ürün yelpazesini incelemenizi tavsiye ediyoruz. Kim bilir belki aradığınız cep telefonu için uygun bir kampanya ile karşılaşabilir, uzun zamandır almak istediğiniz iPhone 12 Pro gibi ürünlere kolayca sahip olabilirsiniz.

Yorum Yapın