Ajanda

Bomba bir Sevgililer Günü hediyesi fikrimiz var

Hediyenin küçüğü büyüğü olmaz ama sevdiğiniz bir arkadaşınız veya aile bireyiniz için bu sene hediye seçiyorken, bu fikri de değerlendirmek isteyebilirsiniz.

Aslında video oyunları ilişkilere zarar veriyor gibi bir düşünce topluma hakimse de ilgi alanı dijital dünya ve oyunlar olan insanlar için geçerli değil.

Ayrıca, geçtiğimiz 20 sene bize gösterdi ki, video oyunları da sinema filmleri, dizi filmler, romanlar gibi aslında birer sanat çalışması ve insanların bu yoğunlaştırılmış sanat eserlerine ilgi göstermeleri, onların kişisel gelişimine ve mutluluğuna da olumlu etki edebiliyor. Önceki nesiller bu gerçeği çok kabullenemese de yeni nesiller artık video oyunlarının değerinin farkındalar.

Yine de söz konusu olan aşk, sevgi, ilişkiler olunca, insanlar video oyunlarını işin içine sokmadan konuşmayı tercih edebiliyorlar ama şu gerçeği de unutmayın, bir oyun severi oyunlardan uzaklaştırmaya çalışmak, onu mutsuz etmekle eş anlamlıdır. Karşılıklı ilişkilerde her insanın hobileri olduğunu kabul etmek gereklidir. Futbol maçları için bütün hafta sonlarını ve hatta çarşamba akşamlarını rezerve eden erkeklerin gayet normal karşılandığı ama video oyunu seven insanların garipsendiği ilişkiler, elbette mantıklı insanların bünyesine ters bir durum.

Dolayısıyla, bu yıl Sevgililer Günü hediyesi seçerken, sevgilinizin oyun sever olup olmadığını bir değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Oyun sever bir sevdiğiniz için, bu sevgiliniz de olabilir, aile bireyleriniz, anneniz, babanız veya kardeşleriniz de olabilir, en anlamlı Sevgililer Günü hediyesi, neden oyun temalı bir hediye olmasın?

Bu noktada, hediye seçimi için yeni nesil konsolları hediye olarak düşünmenizi tavsiye edebiliriz. Bir kere alınacak ancak çok rahat 10 yıl boyunca heyecanla kullanılabilecek bir Macbook Air M1 ise hem okul ve iş alanında hem de stream oyun servisleri üzerinden oyunlar için çok rahat kullanılabilir.

Ayrıca sevdiğiniz insan oyun oynarken veya bilgisayar başında çalışırken çok konforlu bir pozisyonda değilse bir bilgisayar koltuğu da onu çok mutlu edebilir.

Üstelik şu sıralar Metaverse gerçeğinin de hayatımıza dahil olmaya başladığını hatırlayacak olursanız, sanal gerçeklik dünyalarını çalıştırabilecek bir oyun bilgisayarı aslında çok daha büyük bir ihtiyaç.

Ve size, hayatınızı değiştirecek bir tüyo verelim. Eğer video oyunlarına yabancıysanız ama video oyunlarını seven oyuncu bir sevgiliniz varsa, boş vaktini sanat eserleriyle değerlendiren, sanat sever bir insanla beraber olduğunuzu hatırlamaya çalışın. Artık, video oyunlarına bakışınızı değiştirmekte o kadar da zorlanmayabilirsiniz. Hatta, eğer henüz video oyunlarını sevemediyseniz, oyun sever sevgilinizden yardım isteyin ve sizi, ilgi alanınıza uygun, sevebileceğiniz doğru oyunlarla tanıştırmasını sağlayın. Göreceksiniz, siz de bu muhteşem sanat eserlerinden çok etkileneceksiniz.

Yorum Yapın