Güzellik Manşet

Yaz saati uygulaması

Haziran geldi ama bizim için yaz, okullar kapanınca başlıyor! O halde saatlerimizi ayarlayalım; yazı en güzel şekilde karşılayalım!

Sonunda yaz geldi. Yaz bakım rutinin için yapman gerekenleri söylüyoruz.

Saçlarını değiştir

“Saçını değiştiren kadın hayatını değiştirmek üzeredir” derler. Biliyorsun, hayatta tek değişmeyen şey değişimin kendisi. Yaz mevsimiyle birlikte sen de hayatında yeniliklere yer açmalısın. Bütün bir kış boyunca uzun saçlarını örüp örüp tekrar kullandın. Hatta tependeki topuzundan vazgeçmediğini de biliyoruz:)Şimdi o güzelim saçları kısaltma zamanı:) “Olmaz, saçlarıma kıyamam” diyebilirsin bir an. Ya da “kısa saç bana yakışmaz” bahanesine de sığınabilirsin; haklısın! Elbette senin de kendince sebeplerin var:)Ama denemeden bilemezsin değil mi güzel kız? Hem biz sana “saçını üç numaraya vurdur” demiyoruz ki. Azıcık kırptıracaksın, hepsi bu:)Böylece saçlarına nefes aldırmış olacak, sağlıkla ışıldamaları ve daha hızlı uzamaları için yardım edeceksin.

Tüylerden kurtul

Bütüüün bir kış tüylerini çok da önemsemedin çünkü muz çoraplar bacaklarına kalkan oldu. Hadi kışı böyle atlattın da ısınan havaya daha ne kadar karşı koyabilirsin ki? O mini şortlar, fırfır etekler illa ki giyilecek! Eee ne demişler; bütün gerçekler bir gün ortaya çıkar:) Şaka bir yana, bacaklarının güzelliğine gölge düşürme. Peki neler yapabilirsin? Sir ağda ve epilatör, uzun süre etki göstererek yeni tüy çıkma sürecini uzatabilir. Tıraş bıçağı kullanmayı seçersen iki gün sonra tüylerinin minik minik kendini gösterdiğini fark edebilirsin. Seçim senin! Tabii ki epilasyon seçeneğin de var ama ona ekim ayından itibaren başlaman daha doğru olur. Yoksa güneşten dolayı bazı lekeler oluşmasına sebep olabilirsin.

Gardırobunu tazele

Herkes “sadeleşin” diye bangır bangır bağırırken sen hala eskiyen giysilerinden kurtulmadın mı? Halbukine kadar çok giymediğin şey vardır şimdi o dolapta:) Hatta zaman zaman kendini de içinde kaybediyorsundur:) Tamam peki annen gibi üzerine gelmeyelim ama eğri oturup doğru konuşalım. Sence de bu kadar karmaşıklık senin omuzlarına yük değil mi? Halbuki fazlalıklarını ihtiyacı olanlara versen, kışlıkları bir tarafa kaldırıp yazın giyeceklerini ön plana çıkarsan kendini hafiflemiş hissetmez misin? Bizce hissedersin… Bir kere dolabın karşısına geçip “ne giyeceğim?” diye düşünmek yerine kıyafetini şıp diye seçeceksin. Hatta dilersen kombinlerini de önceden hazır edebileceksin.

Kültür mantarı ol:)

Şimdi yaptığın fedakarlıkların karşılığını alma zamanı! Okul varken izleyemediğin tüm dizileri ve filmleri liste yap;sıcak yaz akşamlarında sıkılmamak için hepsini sırayla izle. Ayrıca yaz tatilini de bolca okumadan bitirme. Aklındaki kitapları ve dergileri alıp “sınırsız keyif kuşağı”na geçiş yapabilirsin. Dinleyeceğin müzikleri hiç söylemiyoruz bile:)Eminiz playlist’in şimdiden hazırdır. O halde iyi eğlenceler:)

Dinlendir

Yaz bakım rutininde en önemli detay saçların. Sürekli şekillendirici kullandığın saçlarını, kapatıcı uyguladığın göz altlarını, rimelle uzattığın kirpiklerini, okumaktan ağrıttığın gözlerini… Hatta ve hatta sürekli kalem tutan parmakların bile dinlenmeyi hak etti. 🙂

Bakım yap

Kimi zaman az uyudun, kimi zaman yemek yemedin; kendini abur cubura vurdun. Cildin soldu, sivilcelerin coştu. Anlayacağın kendini bir hayli ihmal ettin. O halde al maske tariflerini, onar kendini. Saçlarını, yüzünü, dudaklarını, ellerini, ayaklarını tazele. Banyo suyuna aromatik yağlar ekle, keyif yap!

Yorum Yapın