Spor salonunda sosyal medya şıklığı mümkün mü?

125324 views Yorum yap

Fitness ve spor salonu alışkanlıklarımız yaygınlaştıkça hayatımıza yeni bir heyecan daha girdi. Spor salonu şıklığı dediğimiz kavramı hor görenlerin Instagram profilleri baştan aşağı pişmanlıkla dolu. Oysa ister yağ yakmak, ister kas yapmak için spor salonuna devam ederken son derece şık ve etkileyici görünmek ve bunu sosyal medyaya taşımak mümkün. İşte spor salonu şıklığının altın kuralları.

1 – Spor salonları sadece spor için değildir
Şu gerçeği aklımızdan hiç çıkarmayalım. Spor salonları asla sadece spor salonları değildir. Sağlıklı ve fit bir yaşam sürmek için spor bir hayat biçimiyse, spor salonları da bu hayat biçiminin sosyal ortamlarıdır. Spor salonlarını okul çıkışında, boş zamanlarımızda, hem spor yapmak hem de dostlarımızla sosyalleşmek için kullanmak son derece doğal bir sonuç. O halde, spor salonlarında şık görünmek ve etkileyici fotoğraflar çekmek de son derece normal değil mi? Insta’da spor salonu fotoğraflarına tepki gösteren haters’ları bir yana bırakalım, onlar zaten her şekilde hating’e devam edecekler. Biz şıklığımıza bakalım.

2 – Hangi eşofman takımı
Spor salonu şıklığı söz konusu olunca artık devreye moda akımları da giriyor. Artık en sevdiğimiz bir iki parça eşofman takımı ile gidip spor yapma alışkanlığı da rafa kalkmak zorunda. Eğer en şık biz olacaksak, en etkileyici Insta fotoğrafları bize ait olacaksa, aktif olarak daha güzelini aramaya devam etmemiz de gerekiyor. Insta hesabımızın sürekli aynı eşofman takımlarıyla, aynı taytlar ve tişörtler ile dolu olduğunu bir düşünün… Çok da şık bir görüntü oluşturmayacaktır. Dolayısıyla, tarzımızı yansıtmak ve takipçilerimizi etkilemek için spor salonu fotoğraflarımız için devamlı yeni model arayışında olmamız gerekiyor. Unutmayın, yeni moda olan modelleri ilk biz kullandığımızda, o modellerin nasıl göründüğünü merak edecek çok sayıda takipçi de sosyal medya hesaplarımızı takip etmeye başlayacak. Takipçi kazanmanın harika bir yolu… Üstelik fotoğraflarımız da hep farklı kıyafetlerle, canlı, renkli ve heyecan verici görünecek.

3 – Doğru ayakkabıyı seçmek
Spor ve ayakkabı da ayrılmaz iki kavram. Hem ayak ve bilek sakatlıklarını önlemek için doğru ayakkabıyı kullanmalıyız hem de sosyal medya hesaplarımızda daha şık görünmek için tarzımıza uygun modelleri seçmeliyiz. Bu noktada en etkileyici spor ayakkabıların Nike Air Max modelleri olduğunu da hatırlamak gerekiyor. Farklı renkleri, farklı tasarımları ve gelişmiş üretim teknolojileriyle hem ayak sağlığımıza hem de şık görünme endişemize hitap eden Nike Air Max modelleri, spor aktiviteleri için çok doğru bir seçim. Tabanındaki hava yastıkları sayesinde, spor sırasında ayaklarımızın yerle temasında oluşan şoku emerek bileklerimizi ve diz eklemlerimizi koruyan Air Max teknolojisi, spor yaparken olmazsa olmazlardan biri.

4 – Aksesuar olarak saat
Spor salonunda şık görünmek için kullanabileceğimiz aksesuarlar çok sınırlı. Normal şartlarda kullandığımız yüzükler, küpeler kolyeler, kemerler spor esnasında hem görüntü olarak uygun değil, hem de sakatlanmalara neden olabileceği için sakıncalı. Dolayısıyla, sosyal medya fotoğraflarımızda tarzımızı güçlendirecek bir aksesuar aradığımızda karşımıza saat çıkıyor. Kol saatleri hem spor yaparken, hem de günlük hayatta etkileyici ve elbette kullanışlı aksesuarlar olarak mutlaka hayatınızda yer almalı. Evet, telefonlar artık saati gösteriyor ama kol saatleri spora destek olan teknik özellikleri kadar şık görüntüleriyle de daha uzun yıllar hayatımızda kalmaya devam edecekler. Tarzınızı renklendirmek için farklı modellerden oluşan bir kol saati koleksiyonu yapmaktan hiç çekinmeyin, on yıllar geçse de saatlerimiz eskimeyen aksesuarlar olarak kalacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir