Benim yazdan çıkmış saçlarım

14283 views Yorum yap

Yaz aylarının havuz, güneş gibi nimetlerinden bol bol faydalandık. Ama saçlarımız?.. Ne şekil alıyor ne de eskisi gibi parlak ve canlı görünüyorlar. Artık onları eski formuna kavuşturmaya ne dersin?
Saç: “Sağlığımla oynamayın!’’
Evet, tüm suç bizde! Hangimiz “Ben dengeli beslenip, saç sağlığıma dikkat ediyorum’’ diyebilir? Oysa uzmanların da belirttiği gibi saçlarımızın sağlığını yitirmesindeki birinci etken, dengesiz beslenme. Özellikle de fast food alışkanlığı… Dolayısıyla tek yönlü beslenmeyle saç köklerimiz ihtiyacı olan diğer vitaminleri alamıyor ve böylece dökülmeler, elektriklenmeler başlıyor. Tabii saçların parlaklık ve canlılığını yitirmesini de unutmamak gerek! Bu yüzden en azından akşam yemeklerinde bol meyve ve sebze yiyerek saçlarımızın ihtiyacı olan vitamin ve minareli karşılayabiliriz. Ayrıca bundan sadece saçlarımız değil, cildimiz, dişlerimiz de yarar görecek. Saçlarımızın en çok ihtiyacı olan vitaminler ve bu vitaminlerin en çok bulunduğu besinlere gelince…

 

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bakım

Çim biçme yöntemleri

 ”Yaz bitti, artık uzasalar bile dert değil” diye düşünme. İçi dışı bir tertemiz bir kız olman çok kolay. Bunun için kısacık zaman, azıcık güç harcaman yeter de artar bile.

Devamı   1525