Parfüm

Yaz parfümünü seç

 Her yer buram buram yaz kokuyor! Peki sen, parfümünü seçerken, yazın tatlı havasından esinlenmeye hazır mısın?

 

 

Yazı: Hande Ertem

Egzotik çiçekler

Romantik kokular genellikle leylak, menekşe ve zambak gibi yumuşak çiçek esanslarını içerir. Üstelik bu çiçeklerin hepsi yazın romantik esintilerini taşıdığı için kendini peri kızı gibi hissetmeni sağlayacak! Aşk hayatında da romantik bir hava estirmek istiyorsan, mutlaka egzotik çiçekleri seçmelisin.

Taze ve ferah

Yazın kendini yenilenmiş hissetmeye hazır mısın? Öyleyse, taze, temiz ve ferah bir his yarattığı için bergamut, portakal, limon ve mandalin başta olmak üzere turunçgillerden oluşan kokuları ve okyanus kokusu gibi tazelik ve serinlik veren kokuları tercih edebilirsin.

Çekici

Yaz boyunca kendini baştan çıkarıcı hissetmek istiyorsan, seçmen gereken kokular mutlaka oryantal aromalı olmalı. Özellikle gül, yasemin, gizemli misk kokuları ve odunsu kokular, senin gibi dikkatleri üzerinde toplamak isteyenler için ideal… Ayrıca vanilyalı, sandal ağaçlı kokulara da göz atmanda fayda var.

Kıpır kıpır hareketli

Yazın için kıpır kıpır ediyorsa ve enerjin hiç bitmesin istiyorsan, tarzına uygun koku bulman aslında zor değil. Odunsu, çiçeksi ve topraksı kokuların senin içindeki eğlenceli yanını ortaya çıkaracağını bilmen yeterli!

Parfüm kullanırken bunlara dikkat!

* Parfümünü daima yıkandıktan sonra, temiz teninin üzerine sıkmalısın. Çünkü banyodan sonra vücudumuzdaki gözenekler açılıp nefes alır. Böylece kokunun daha kalıcı olduğunu fark edeceksin.
* Giysilerinin lekelenmesini istemiyorsan, parfümünü dikkatli sıkmalısın.
* Terli vücudunun kokusunu ört bas etmeyi aklından bile geçirme sakın! Bu, kokunu daha da korkunç hale getirir.
* Parfümünü sıkarken, şişeyi vücudundan yaklaşık 20-25 cm uzakta tutmalısın.
* Parfümünün daha etkili bir koku yayarak uzun süre etkisini göstermesini istiyorsan, kulak arkası ve el bileklerine sıkabilirsin.
* Kendine özel bir parfümle anılmayı istiyorsan, kullandığın parfümü sık sık değiştirmemeye dikkat etmelisin.

 

İlgini Çekebilir:
alt

Murat Boz’un en güzel duvar kağıtları!

 

 

 

Yorum Yapın