Ürünlere ilk yardım!

1971 views Yorum yap

Onlarca para verip aldığın makyaj malzemelerine iyi bakıyor musun? Kuruyan maskaraların, kırılan farların varsa ve kremlerinin bozulup bozulmadığını şıp anlamak istiyorsan, bu yazıyı kaçırma! Kırılan, eskiyen makyaj malzemelerini hemen çöpe atmana gerek yok!

Rujun kırıldıysa…
Sıcak havalardan rujun yumuşadı ve orta yerinden kırılıverdi!
Bunu dene: Kopan parçayı bir mendil yardımıyla tutarak altını bir çakmak ile ısıt. Erime noktasına geldiği anda lipglosun içinde kalan diğer parçayla birleştir. Hemen kopmaması için de birkaç saniye bu şekilde bekle. Sonra da ruju, ruj kılıfının içinde fakat ağzı açık bir şekilde buzdolabına koy ve soğumasını bekle. Tamir olmayacak gibiyse, en iyisi kırılan parçayı başka bir lipgloss kabına koymak ve buradan kullanmaya devam etmek.

Açarken kaleminin ucu kırılıyorsa…
Göz veya dudak kaleminin ucunu açarken kırılmasını istemiyorsan, işte önerin…
Bunu dene: Kalemi açmadan önce 15 dakika buzdolabında beklet. Böylece içeriği sertleşen kalemin ucunu daha rahat açabilirsin!

Saç spreyin tıkandıysa…
Saç spreyinin içindeki yapışkan madde, bazen akabilir veya kuruyabilir. Bunun sonucunda da kapağın ucu tıkanır ve spreyi kullanmamız engellenir.
Bunu dene: Spreyi sıktığın ucu buhardan geçirerek yapışkanlı yerlerin yumuşamasını sağla. Sonra bir kürdan ya da kağıt mendille ucundaki deliği güzelce sil ve temizle. Bir daha tıkanmaması için de her kullanımdan sonra sıcak suyun altında tut ve kurula.

Sayfalar: 1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir