Makyaj

F1 hızıyla güzelleş!

alt

Evden çıkmak için sadece 15 dakikan varsa, panik yapma! Bu sürede hazırlanabilir, cilt bakımını yapabilir, hatta makyajını tamamlayabilirsin. İşte sana süper hızlı tüyolar…

Yataktan çıkamadığın, peş peşe gelen telefon konuşmalarına esir olduğun ya da zamanın nasıl geçtiğini fark etmediğin için geç kaldın… Panik halindesin ve evden çıkmak için sadece 15 dakikan var! Bu süreyi iyi değerlendirirsen, hızlıca güzelleşebilirsin!

Es geçme
· Zamanın ne kadar kısıtlı olursa olsun elini ve yüzünü yıkamayı, yüzüne nemlendirici krem sürmeyi ihmal etme. Bu 1 dakikanı bile almayacak!
· Dişlerini fırçalaman için ihtiyacın olan süre 2 dakika! Bu sayede hem diş sağlığını korumuş hem de ağız kokunu ferahlatmış olacaksın.
· Bazı kuaförler saçları sihirli bir makasla kesmişçesine şekillendirirler. Bu saçlar sabah yataktan kalktığında bile süper formunda olur. Sen de kendine rahat kullanabileceğin bir model seç ve saçlarınla uğraşacağın zamanı minimuma indir.
· Eğer saçların şekilsizse, onları taramak ve şekillendirmek için pratik çözümler üret. Örneğin saçların çok dolaştıysa, uçlarına saç açıcı sprey sıkıp kolayca tarayabilirsin. Ya da saçlarını hızlıca düzleştirmek istiyorsan, sadece 2-3 dakika içinde yeterli ısıya ulaşan saç düzleştiricilerinden alabilirsin. Eğer “ne yaparsam yapayım olmuyor” diyorsan saçlarını bir şapkanın altına gizlemeyi de deneyebilirsin.
· Aynaya baktığında cildinin çok kuruduğunu mu fark ettin? Böyle anlar için evde hazır nemlendirici maskelerden bir tane bulundur. Bu maskeyi göz, burun ve ağız deliklerine oturtup cildine yaydıktan sonra sadece birkaç dakika beklemen yeterli! Bu sürede sen de saçlarını yapabilirsin.
· Geç kalmana sebep olan tatlı uykunsa, gözlerin de şişmiş olabilir. Bu durumda hemen şişen bölgeye buz koy ve birkaç dakika kadar bekle.
· Ellerinin manikürlü görünmesini istiyorsan yatmadan önce yoğun nemli bir kremi özellikle tırnak diplerine ağırlık vererek uygula.
· Ne giyeceğine akşamdan karar verir; giymeyi planladığın kıyafetlerin kirli sepetinde veya ütü bekleyen çamaşırlar arasında olmadığına emin olursan çok daha hızlı bir şekilde hazırlanabilirsin.
· Cep telefonunu, cüzdanını ve eğer okula gidiyorsan kitaplarını evde unutmamak için son dakikalarda çantanı mutlaka tekrar gözden geçirmelisin.

Hızlı makyaj önerileri

Makyaj yapmak için vaktin kısıtlıysa hızlıca bu adımları takip et…

1- Yüzünde sivilceler veya kızarıklıklar varsa, bir kapatıcıyı bu bölgelere uygula.

2- Cilt rengine yakın tonlardaki fondötenini uygula.

3- Göz kapaklarına far sür.

4- Büyük bir fırça ile pudranı ve allığını sür.

5- Kaşlarını tara ve kirpiklerine rimel sür.

6- Son olarak dudaklarına parlatıcı uygula. İşte hazırsın!

 

İlgini Çekebilir:
alt

Justin Timberlake’in en güzel duvar kağıtları!

 

 

 

Yorum Yapın